Опозиція Киргизстану: у державній скарбниці лишилося 16 млн євро

  Тимчасовий уряд Киргизстану обіцяє найближчим часом ухвалити нову Конституцію та оголосили у розшук - двох синів Курманбека Бакієва та його брата. Саме Жаниш Бакієв, на думку опозиціонерів, наказав стріляти по учасниках протесту 7-го квітня. За останніми даними, тоді загинули 75 людей, понад півтори тисячі поранені. В країні оголошено дводенну жалобу.

  Державні прапори опустили по всій країні, в околицях Бішкека - почали ховати загиблих. Сьогодні до землі опустили перші три тіла. Опозиція пропонувала поховати чоловіків  у меморіальному комплексі "Ата-Беїт", родичі - відмовилися. Прощання відбулися удома.

  Прощаючись із загиблими, лідери опозиції звинуватили у їхніх смертях - колишню владу - Курманбека Бакієва та його родичів. Стверджують, що саме брат  президента - Жаниш - наказав стріляти по протестувальниках. Звинувачують Бакієвих і в .. мародерстві. Саме вони, за словами тимчасового уряду, - організували цієї ночі пограбування столичних крамниць. На вулицях Бішкека лютували півтисячі мародерів.

  Закидають Бакієвим і грабунок більшого масштабу - спустошення державної скарбниці. За даними тимчасового уряду, там лишилося усього - ... 16 мільйонів євро. Поповнити нестачу сподіваються за допомогою Росії. Представник опозиційного уряду вирушив сьогодні на переговори до Москви. В Бішкеку тим часом приймають міжнародних посланців. Першим прилетів - представник ОБСЄ.

  Поки що Європа приглядається до ситуації у Киргизстані - не визнає тимчасового уряду, проте і не вимагає повернення Курманбека Бакієва. Відсторонений від влади, президент відмовляється складати повноваження. Нині він, за словами опозиціонерів, - переховується у Джалал-абадській області країни, у супроводі 20-ти охоронців. Його брат - Жаниш - ховається у Чуйській області, а сини - виїхали за межі країни.

  ***

  Попередній матеріал
  Археологи закликають відкрити для туристів курган скіфських часів "Солоха"
  Наступний матеріал
  Ющенко став на захист свого Указу щодо Бандери
  Теги: