Опозиція і уряд Лівії заявляють про контрорль над портом Брега

  Лівійські повстанці захопили нафтовий порт міста Брега. Про це заявили представники опозиції. За їхніми даними, після тривалих боїв у житлових кварталах, армія Каддафі відступила. Загинули п`ятеро людей, іще десятеро - травмовані. Утім, офіційний Триполі цю інформацію спростовує.

  Після запеклих боїв і чималих втрат, повстанці повідомили: стратегічно важливе місто Брега знову під контролем опозиції, армія Каддафі відступила у бік Рас-Лануфа. Близько двох сотень солдатів проурядової армі засіли в будівлях приміської промзони, але вони оточені силами повстанців і  у них закінчуються запаси харчів. Тож зараз антиурядові сили у районі Бреги знешкоджують мінні поля, на які перетворилися околиці міста.

  Ахмед Босібабле, командир повстанців: "Навколо міста - величезна кількість мінних полів. Пластикову вибухівку досить складно віднайти і знешкодити. Припускаємо, довкола Бреги закладено більше 40 тисяч мін".

  Представники офіційного Триполі повідомлення повстанців спростовують. Вони твердять: важливий нафтовий порт Бреги все ще контролюють проурядові сили. А повстанці лише намагалися захопити місто, та відступили, втративши півтисячі бійців.  

  Муса Ібрагім, речник лівійського уряду: "Брега - вкрай важлива для лівійського народу. Проти НАТО і повстанців виступає не лише армія, проти них - тисячі добровольців. Нас підтримують представники багатьох племен, які також готові захищати Брегу. Адже усі вони розуміють, що і НАТО, і повстанцям потрібна лише наша нафта. Але ми захищатимемо Брегу до останнього".

  Тим часом, Євросоюз підтвердив, що визнає опозиційний лівійський перехідний уряд, а влада Каддафі - нелегітимна. Відповідну постанову у Брюсселі ухвалили напередодні. Росія, у свою чергу, визнавати опозиційну раду Лівії відмовляється. Тим часом, у держдепартаменті США підтвердили: американські дипломати провели зустріч з презставниками Каддафі. Вона відбулася наприкінці минулого тижня у Тунісі. Офіційний Вашингтон заявив представникам лівійської влади, що полковник мусить піти. Триполі, у свою чергу, хоче переговорів зі Штатами без жодних попередніх умов.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ПР:Якщо була дозволена трансляція суду над Тимошенко – таке рішення вже не можна було змінювати
  Наступний матеріал
  Ініціатора медіа-скандалу у Великій Британії знайшли мертвим
  Теги: