ООН закликає уряд Лівії допустити гуманітарну місію в Місурату

  Організація об`єднаних націй закликає уряд Лівії та міжнародну спільноту допустити гуманітарну місію в Місурату. Місто, розташоване на заході країни, вже 7 тижнів перебуває в облозі, і за інформацією ООН там не вистачає їжі, питної води та медикаментів. Напередодні лівійська влада погодилася на відкриття місії в Триполі і створення гуманітарного коридору. Гарантувати безпеку представників ООН в Місураті уряд країни не може, оскільки не контролює місто. Тим часом звідти на кораблях до Бенгазі вивозять тисячі біженців. Десятки з них зазнали поранень під час сутичок повстанських загонів з армією.

  Щодня артилерія лівійської армії обстрілює західне місто Місурата, яке контролюють прибічники опозиції. Запеклі бої між солдатами та повстанцями тривають на підступах до населеного пункту. Представники організації об`єднаних націй заявляють, що від бойових дій страждають тисячі мирних мешканців. ООН закликає всі сторони конфлікту пропустити до Місурати гуманітарну місію з вантажем продуктів і ліків.

  Фархан Хак, заступник речника ООН: "Представники Організації об`єднаних націй повинні ознайомитися зі станом справ у Місураті та оцінити потреби місцевого населення. За нашою інформацією, там склалася критична гуманітарна ситуація. Уряд Лівії погодився на відкриття місії ООН у Триполі. Проте Місурату центральна влада не контролює і не гарантує безпечний доступ до цього населеного пункту".

  Тисячу біженців з Місурати відвезли на кораблі до східного міста Бенгазі, яке контролює лівійська опозиція. Двадцять троє з них зазнали тяжких поранень під час артилерійських обстрілів. Їх доправили до місцевого шпиталю - багатьом постраждалим необхідні термінові операції. Біженці кажуть, що в порту Місурати зібралися чотири тисячі людей, які хочуть виїхати з міста.

  Ала ель Атраш, біженець: "Ситуація в Місураті дуже складна. Там немає питної води, електрики, не вистачає основних товарів. Військові, лояльні до Каддафі, вбивають мешканців міста".

  Мохаммед, лікар: "Багато постраждалих, які прибули з Місурати, мають вогнепальні поранення. Ми стабілізували їхній стан. Готуємося оперувати пацієнтів".

  Представники уряду Лівії заявляють, що армія не обстрілює Місурату з важкого озброєння. Проте очевидці стверджують - солдати регулярно завдають артилерійських і ракетних ударів по місту. Влада країни не дозволяє журналістам поїхати до Місурати, щоби об`єктивно висвітлити ситуацію. В уряді Лівії повідомляють, що працюють над створенням безпечного коридору для біженців і гуманітарних вантажів. Проте зняти облогу з міста військові не планують.

  Олександр Войтко, "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Розпочинається Київський саміт з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії
  Наступний матеріал
  Члени правлячої партії Ємену перейшли на бік опозиції
  Теги: