5.ua

ООН скаржиться, що не може вивезти всі отруйні речовини з Сирії

  Завершення вивезення хімічних речовин з Сирії затягується, оскільки експерти не можуть отримати доступ до решти хімікатів. Про це 8 травня повідомила координатор Спільної місії ООН і Організації по забороні хімічної зброї Сігрід Каг після того, як вона відзвітувала перед Радою Безпеки ООН про хід операції з ліквідації сирійських хімічних арсеналів.


  Сігрід Каг нагадала, що в цілому кількість вивезених або знищених в країні хімічних речовин і матеріалів становить 92 %. Однак залишилися 8 % через небезпечну обстановки поки залишаються не  вивезеними.

  "Сирійська влада не може дістатися до цього об'єкта, розташованого неподалік від Дамаска. Два довколишніх пункту захоплені озброєними опозиційними групами. Дороги, що ведуть до цього об'єкта, недоступні. Це не дозволяє дістатися до місця ні інспекторам Місії, ні владі, щоб зробити виїмку хімікатів і вивезти їх", - заявила Каг.

  За її словами, мова йде про 16 контейнерах, п'ять з яких містять найбільш небезпечні речовини та матеріали категорії 1 і 11 - категорії 2. Каг додала, що як тільки ситуація дозволить, вивезти їх можна буде менше, ніж за тиждень. Це збільшить шанси на те, щоб завершити повну ліквідацію сирійської хімічної зброї до 30 червня.

  Керівник Спільної місії також підкреслила, що вивезення і знищення хімічних матеріалів - лише один аспект операції. Так, Рада Безпеки обговорила також питання виведення з ладу сирійських підприємств з виробництва хімзброї. Вона повідомила журналістам, що вже повністю виконані завдання з ліквідації обладнання для змішування та фасування, а також всіх боєприпасів, які були призначені для використання бойових хімічних речовин.

  Сігрід Каг звернулася із закликам до держав, які мають вплив на групи, що діють в Сирії, домогтися того , щоб ті "не робили дій, які перешкоджали б вивезенню хімічних речовин" - з тим, щоб програма з ліквідації сирійських хімічних арсеналів була завершена безпечно та в строк.
  Попередній матеріал
  Бої у Маріуполі - число жертв зростає
  Наступний матеріал
  НАТО вважає приїзд Путіна до Криму непристойним
  Теги:
  Loading...