ООН бореться з голодом в Африці

  Із голодом у Африці - бореться ООН. У Римі зібрались на екстрене засідання, на ньому шукали вихід із ситуації. Найскрутніша ситуація -на півдні Сомалі. Туди ООН - постачатиме продукти й воду. А згодом - розгорне в країні програму з відновлення сільського господарства, яке дощенту зруйнувала посуха.

  12 мільйонів людей - можуть загинути найближчим часом у Африці. Найгірша за останні півстоліття посуха призвела до голоду в Сомалі. У Римі - провели екстрене засідання Продовольчої та сільськогосподАрської організації ООН. Генеральний директор організації Жак Діуф заявив - для допомоги потрібні понад півтора мільярда доларів. Поки що - вдалося зібрати лише половину цієї суми. Кошти підуть - на постачання до регіону зерна й води. Сьогодні ООН - відкриває повітряний міст для термінової гуманітарної допомоги. Літаки - прямуватимуть до сомалійської столиці Могадишо та ефіопського міста Доло.

  Бруно Ле Мер, міністр Франції з продовольства, сільського господарства та риболовлі: "Ми маємо змінити методи. Найважливіше - забезпечити регулярне постачання продуктів і боротися з голодом".

  Поки що допомога спрямована переважно до таборів для біженців. До регіонів, у яких ситуація найгірша - Бакула та Нижньої Шабелле - дістатися неможливо. Їх контролюють повстанці, які запевняють - голоду в країні немає. Пропускають - лише представників Червоного Хреста. Напередодні лікарі роздали 400 тонн продуктів. Зокрема, рис, олію, квасолю, бобові та воду.

  Крісталіна Георгієва, єврокомісар з міжнародної кооперації та гуманітарної допомоги: "Ми прибули до Сомалі, щоби допомогти людям отримати продукти, воду та медикаменти. У цьому селищі - люди змогли надати охорону нашим працівникам. Ми роздаємо продукти і місцевим, і біженцям".

  Тисячі людей - намагаються дістатися сусідніх країн. Кордони Кенії та Ефіопії - відкриті. Щодня до таборів для біженців прибувають по 2 тисячі людей. За останні місяці - до сусідніх країн утекли вже 800 тисяч сомалійців. Утім, подолати 80 кілометрів до кенійського кордону - можуть не всі.

  Жозетт Ширан, виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН: "Ми хочемо бути певними, що продукти постачаються безпосередньо до доріг, якими евакуюються люди. Деякі шляхи - перетворюються на дороги смерті. Матері змушені кИдати своїх дітей, які надто ослабли, щоби йти далі, інакше помруть у дорозі".

  ООН оголосила голод у Сомалі - ще минулого тижня. Це значає, що за офіційними даними щодня на півдні країни помирають принаймні 6-теро дітей на 10 тисяч людей. Постачання продуктів - може тільки тимчасово стримати поширення голоду в країні. Уже восени Продовольча та сільськогосподАрська організація ООН - почне будувати системи водопостачання та продуктові склади. А генетики - мають розробити  спеціальний сорт пшениці, стійкий до посухи.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Обама заявив про загрозу дефолту у США
  Наступний матеріал
  Сильні снігопади в ПАР
  Теги: