ООН: більшість біженців з зон військових конфліктів прийняли бідні країни

  Вісімдесят відсотків біженців мешкають у країнах, які розвиваються. Тож західні держави перебільшують проблеми, пов`язані із наданням притулку переселенцям. Про це йдеться у доповіді ООН до всесвітнього дня біженця.

  Близько сорока мільйонів людей були примусово переселені через військові конфлікти протягом останнього року. Найбільше втікачів упродовж дві тисячі десятого прийняли Пакистан, Іран та Сирія. Про це йдеться у доповіді ООН, оприлюдненій до Всесвітнього дня біженців. Через погані умови утримання в тимчасових таборах у бідних країнах, утікачі від війн і природних лих намагаються виїхати до Європи або Північної Америки.

  Ібрагім Осман, біженець: "Я буду щасливим, якщо виїду до країни, де справді почуватимуся в безпеці. В Тунісі це неможливо".

  Сотні біженців щороку гинуть через нещасні випадки у таборах або дорогою до них. У кінці травня в наметовому містечку на кордоні Тунісу та Лівії, де живуть тисячі вимушених переселенців, під час пожежі згоріли четверо людей. Інфраструктура табору зазнала значних пошкоджень.

  Антоніо Гуттереш, верховний комісар ООН у справах біженців: "Ми намагаємося якнайшвидше відбудувати цей табір, сектор за сектором. Після пожежі наметове містечко перебуває в дуже поганому стані. Ми не можемо відновити все за один день, але обіцяю, що найближчим часом інфраструктура буде повністю відновлена".

  Близько семи мільйонів біженців живуть у вигнанні більше п`яти років. Значна частина з них не може повернутися додому впродовж трьох десятиліть. Про це заявив заступник Верховного комісара ООН у справах біженців Олександр Алейникофф. Основний тягар з утримання вимушених переселенців лежить на бідних країнах. Більшість багатих держав чинять перешкоди в`їзду біженців на свою територію через потенційні економічні, релігійні та культурні проблеми.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Немирю викликали на допит до ГПУ
  Наступний матеріал
  До Києва завітав легендарний музикант Карлос Сантана
  Теги: