Олланд здійснив першу закордонну поїздку на посаді президента

  Першу закордонну поїздку на посаді президента здійснив новообраний французький чільник Франсуа Олланд. У Берліні він зустрівся з канцлером Ангелою Меркель. На спільній прес-конференції сторони заявили: Париж та Берлін і надалі планують тісну співпрацю з метою подолання кризи в Єврозоні.

  Головною ж темою перемов був договір про жорстку бюджетну дисципліну всередині ЄС та санкції за її порушення. Франсуа Олланд, на відміну від свого попередника Саркозі, виступав за перегляд пакту. Меркель же категорично проти будь-яких змін у документі. Сторони домовилися усі пропозиції з цього питання обговорити на найближчому самміті у Брюсселі. Французько-німецькі відносини аналітики називають визначальними у боротьбі з борговою кризою в ЄС.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Ми усвідомлюємо відповідальність Німеччини та Франції за подальший розвиток Європи і я вірю, що у тісному співробітництві ми розв`яжемо усі проблеми, що виникають у ЄС. У цьому допоможе фіскальний пакт, підписаний більшістю країн Євросоюзу. Спільні ідеї з подолання боргової кризи - Франція та Німеччина презентують на самміті у Брюсселі у червні".

  Франсуа Оллланд, президент Франції: "Ми прагнемо працювати разом на благо Європи, але хочемо, щоби мобілізувалися економікм і інших європейсьих країн. Необхідно докласти усіх зусиль, щоби забезпечити подальше економічне зростання ЄС".

  Попередній матеріал
  У Гаазі має розпочатися судовий процес над Младичем
  Наступний матеріал
  Ювілейний 65-й кінофестиваль стартує у Каннах
  Теги: