Олімпійське полум`я урочисто передали Пекіну (РОЗШИРЕНО)

  Олімпійське полум`я, яке кілька днів тому запалили у Греції, сьогодні урочисто передали господарю цьогорічної Олімпіади - Пекіну. Естафета, яка розпочалася 24-го березня на схилах гори Олімпія, фінішувала в Афінах. Не зважаючи на суворі заходи безпеки, не обійшлося і без ексцесів.
  Церемонія передачі відбулася на стадіоні Панатинаікос у центрі Афін, де пройшли перші Олімпійські ігри сучасності. Цей захід став завершенням грецького марафону. Упродовж тижня найтитулованіші спортсмени пішки проносили урочистий факел усіма містами Греції. До стадіону вогонь принесла срібна призерка Афінської олімпіади у потрійному стрибку - Пігі Деветзі. Саме вона запалила вогонь на вівтарі стадіону.

  Урочистій церемонії передувала акція протесту. Кілька десятків людей намагалися прорватися через поліцейські кордони, що оточували стадіон. Вони несли транспорант з написом "Припиніть геноцид у Тибеті!" та вигукували: "Звільніть Тибет!". Всіх протестувальників затримала поліція.

  Після виступів офіційних гостей факел передали представникам Китаю. Далі олімпійський символ спеціальним літаком доправлять у Пекін, звідки він вирушить у подорож п`ятьма континентами. Загалом, символічний факел побуває у дев`ятнадцяти країнах світу, зокрема, і в Україні.

  Олександра Ткаченко, Дар`я Тарадай, 5 канал
  Попередній матеріал
  У Великій Британії розбився літак - всі пасажири загинули
  Наступний матеріал
  Спільний концерт Ал Ді Меола й Романа Гриньківа відбувся за участі лише першого
  Теги:
  Loading...