Офіційне оголошення про позбавлення диктатури у Лівії відклали до неділі

  Офіційне оголошення про позбавлення диктатури у Лівії - відклали іще на день. Таке рішення - перехідного уряду країни. Влада планує провести церемонію - у неділю на центральній площі Бенґазі. Подія має дати старт новим реформам в країні, і майбутнім виборам. Тим часом, НАТО готується до завершення операції у Лівії. Її попередньо призначили на 31 жовтня.

  Другу ніч поспіль на вулицях лівійських міст - святковий натовп. Люди несуть трикольорові прапори нової влади, танцюють і радіють завершенню війни. Лунають і гасла на підтримку НАТО. Лівійці впевнені - без авіації Альянсу революція б -  не перемогла.

  Ріад Абдулла, місцевий мешканець: "Натівські літаки зробили у Лівії велику справу. Їхні вояки докладали усіх можливих зусиль, щоби захистити цівільне населення країни і якнайшвидше закінчити війну. Можна сказати, що трьома рушійними силами революції були Аллах, НАТО і повстанці".

  Тим часом Альянс - збирається закінчувати операцію у Лівії. Очікували, що про остаточне її завершення оголосять уже цієї вночі. Але цього не сталося - воякам блоку потрібен принаймні тиждень, щоби завершити усі свої справи. Тож попередньо оголосили: операцію у Лівії НАТО згорне до кінця місяця.

  Андерс Фоґ Расмуссен, генеральний секретар НАТО: "Офіційно про завершення операції у Лівії ми оголосимо наступного тижня. Я дуже пишаюся тим, чого досяг блок НАТО у Лівії. Нашим збройним силам вдалося запобігти різанині у країні, тож ми врятували багато життів. А ще - створили умови, за яких лівійці самі зможуть визначати своє майбутнє. І лише від їхньої рішучості і доброї волі тепер залежить, як країна розвиватиметься далі".

  Ібрагім Аль Ерсаві, мешканець Місурати: "Блок НАТО відіграв у звільненні Лівії - значну роль. Ми дуже вдячні за це воякам Альянсу. Гадаю, представникам Альянсу не слід повністю завершувати свою операцію. Варто було б, залишитися у Лівії і простежити, що тут відбуватиметься далі. Поки що у країні усе спокійно, але якщо щось зміниться на гірше, гарно було б мати таких захисників".

  У Місураті люди шикуються у довжелезні черги, щоби на власні очі побачити тіло загиблого полковника Каддафі. Його застрелили позавчора, під час штурму Сирта. Коли і де поховають диктатора - нова влада Лівії - тримає у таємниці. Медіа - оприлюднили кілька власних версій. Дехто твердить, що полковника поховають за мусульманським обрядом у потаємному місці. Інші впевнені, що у морі - як Усаму Бін Ладена.  Це необхідно, щоби місце заховання колишнього лідера Джамахірії не перетворилося на об`єкт паломництва.

  Попередній матеріал
  Гра Portal 2 здобула головну нагороду церемонії "Золотий Джойстик"
  Наступний матеріал
  Під Києвом поховали останки загиблих солдатів Другої світової [відео]
  Теги: