Під Києвом поховали останки загиблих солдатів Другої світової [відео]

  Їхні тіла знайшли пошуківці. Вони вважають - доки не буде похований останній боєць - війна не закінчена. Тому обрали для свого заняття гасло "Закінчимо війну". Перепоховання відбулося у меморіальному комплексі поблизу селища Мриги.

  Олександр Кравченко уже 18 років приїздить до цього місця. Тут за його ініціативи відкрили меморіал пам`яті солдатів Другої світової війни на честь святого Михаїла.

  Олександр Кравченко, пошуківець: "Ініціатива появилась в 93 році, коли СССР розвалювався. Ми займались пошуками і з другої точки зору те, що кожне поховання це потребує витрат грошових, заощаджень якихось і тому подібне. Власть на це не дивилася, то есть допомоги не було. І ми прийняли таке рішення зробити своє місце де можна було б хоронити людей".

  Нині на території меморіалу перепоховано шістсот сімдесят одного солдата-воїна Другої світової війни. Однак пошуківці скаржаться: уся робота триває - лише за їхньої ініціативи та їхнім коштом. Звернення - з проханням надати меморіалу статусу національного - до президента, уряду, столичного міського голови- наразі безрезультатні. 

  Олександр Кравченко, пошуківець: "Пан Попов два роки тому був на цьому місці і обіцяв, що до осені, ще два роки назад, що меморіалу придадуть все таки державний статус".

  Сьогодні поблизу селища Мриги перепоховали тіла 47 солдатів, які обороняли Київ. Усі останки знайшли у лісах поблизу столиці.  

  Меморіал не залишає нікого, хто сюди завітав, байдужим.

  Людмила Андрієвська: "Першого разу ми приїхали по гриби, це було років близько десяти, побачили цей матеріал і десь осінню, знаємо, що в ці часи, в ці дні йшли бої за оборону Києва. Кожен рік ми фактично приїзджаємо сюди".

  Андрій Ковальов, 5 канал: "На меморіалі під селищем Мригів поховано більше 600 солдат. Але пошуковики говорять, що будуть шукати і далі. Тому що війна не закінчена, допоки останній її солдат не похований".

  Андрій Ковальов, Роман Гриценко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Офіційне оголошення про позбавлення диктатури у Лівії відклали до неділі
  Наступний матеріал
  Українські довгожителі: історія вінниччанки Віри Акініної [відео]
  Теги: