Офіційне визнання РФ агресором дозволить Україні отримати військову допомогу - експерт

Рішення Верховної Ради про визнання Російської Федерації агресором є набагато перспективнішим, ніж рішення про визнання "ЛНР" і "ДНР" терористичними організаціями.

Про таке в ефірі "5 каналу" заявив експерт з питань міжнародної безпеки Григорій Перепелиця.

"Верховна Рада прийняла надзвичайно важливе рішення – це визнання Російської Федерації агресором. І якраз це рішення є набагато більш перспективним, ніж наше намагання визнати "ЛНР" і "ДНР" терористичними організаціями. Цей крок Верховна Рада мала б зробити відразу з початком воєнної агресії Росії проти України рік тому назад", – зазначив Перепелиця.

"Чому це рішення набагато перспективніше? Тому що дії Росії підпадають під визначення воєнної агресії згідно резолюції Генеральної асамблеї ООН, яке було прийнято у 1974 році. По-друге – це відповідає також і нашим законам. А по-третє – це дає нам реальну можливість отримувати воєнну допомогу. Наступним кроком ми маємо визнати себе жертвою агресії, і ми маємо багато прикладів – як війна у Перській затоці, коли Ірак був визнаний агресором в 1991 році, а Кувейт – як жертва агресії, в результаті Кувейту була надана безпосередня воєнна допомога. І другий шлях, по якому ми маємо йти – це ставити питання перед міжнародною спільнотою про організацію антипутінської коаліції, як це було у 1991 році з антиіракською коаліцією", – наголосив експерт.

Попередній матеріал
Україна не відмовиться від російського вугілля - Міненерго
Наступний матеріал
СБУ затримала диверсантів, які під виглядом українських військових збиралися вчинити розправу над родиною підприємця

Сполучені Штати уже очолили антипутінську коаліцію на дипломатичному рівні – Гонгадзе

Контррозвідка затримала коригувальника вогню терористів

Рішення щодо SWIFT зруйнує позицію Росії – Чалий

Сорос: Путін хоче знищити Україну раніше, ніж розпадеться сама Росія