Обидві сторони конфлікту в Лівії оголосили про намір боротись до останнього

  Лідер опозицйного уряду Мустафа Абдель Джаліль закликав опозиціонерів боротися до останнього. "Перемога або смерть" - із таким гаслом він виступив перед прихильниками. Бої тривають. Провладні сили зійшлися з опозицією на схилах поблизу нафтового терміналу Рас Лануф.

  Повстанці, які утримують важливі стратегічні центри - Адждабію, Бенгазі та Марса-Брега - зміцнюють позиції. Сотні добровольців поповнюють опозиційні війська. На схилах поблизу Адждабії відучора почали розгортати артилерію для захисту від авіа-нападів. Очевидці стверджують: у місті з`явилися танки, протиповітряні гармати та реактивні гранатомети.

  Повстанець: "Я хочу сказати Каддафі - на жаль, ви мусите піти. Ми хочемо демократії. Нам не потрібні гроші, нафта, вода чи їжа. Нам життєво необхідна демократія, ми не бандити і не терористи".

  Муаммар Каддафі продовжує наполягати, що воює з терористами, які перебувають під впливом наркотиків. Махмуд Алі, керівник відділу з боротьби з наркоторгівлею, заявив, що владі вдалося перехопити велику партію знеболювальних, яку Аль-Каїда намагалася ввезти у контейнерах із меблями та мармуром. Каддафі, як і опозиціонери, збирається боротися за владу до останнього. Заручниками ж ситуації залишаються тисячі іноземців. Безперервний потік людей прямує до кордонів Лівії, охопленої заворушеннями.

  Біженець-бенгалець: "Ми з Бангладеш, сидимо тут уже по 4-5 днів. У Лівії неможливо перебувати, ми хочемо повернутися додому!"

  Біженець-єгиптянин: "Ми так стомилися сидіти тут! Учора прилетіли 6 літаків, але нам не вистачило місць".

  Від середини лютого сотні тисяч людей уже покинули Лівію. Організоване авіа- та автобусне сполучення значно покращило ситуацію на кордоні між Лівією та Тунісом. Але тисячі іноземних працівників - усе ще залишаються у таборах. Це мігранти - переважно з Еритреї, Судану, Бангладеш і В`єтнаму. Залишаються на кордоні також єгиптяни. Їх поступово евакуюють, але коли зможуть вивезти всіх - поки що невідомо.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Попереднє слуханя справи Корнійчука перенесли на 10 березня
  Наступний матеріал
  Справу про пошкодження пам`ятника Сталіну передали до суду
  Теги:
  Loading...