5.ua

Обидві палати Конгресу США підтримали надання допомоги Україні

  Американський Сенат проголосував за надання Україні фінансової допомоги і запровадження нових санкцій. Вони можуть торкнутися українців та росіян, винних у корупції, порушенні прав людини та підриві стабільності в Україні. Схожий документ минулого тижня підтримали у Палаті представників – нижній палаті парламенту США.

  Головна різниця між двома проектами – хто саме надаватиме допомогу. Демократи, що мають більшість у Палаті представників, хочуть залучити гроші МВФ. Республіканці, які контролюють Сенат – проти. А це означає, що остаточне затвердження фінансової допомоги може загальмувати, хоча обидві партії і закликають до якомога швидших дій.

  Наприклад, сенатор-демократ Роберт Менендес закликав не дозволити Росії відкинути нас до часів Холодної війни, і більше говорив про демократичні цінності. Натомість, палкий республіканець Джон Маккейн наполягає на терміновості і предметності допомоги: "Надзвичайно важливо якомога швидше ухвалити цей пакет. Деталі можна буде обговорити і згодом, але вже зараз ми маємо підтримати народ України і покарати Путіна. Будь-яке зволікання – години це будуть чи тижні – як на мене, виглядатиме неправильно".

  Крім допомоги, прийнятий сенаторами закон надав Обамі більше повноважень для санкцій проти Росії.

  Попередній матеріал
  Сьогодні ВРУ звернеться до усього світу та відновить права кримських татар
  Наступний матеріал
  Лавров пообіцяв, що Росія не нападе на Східну Україну
  Теги:
  Loading...