Фото mfa.gov.ua

Лавров пообіцяв, що Росія не нападе на Східну Україну

  Росія не має наміру використовувати військову силу у східних та південних областях України.

  Про це заявив Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров під час зустрічі з в.о. Міністра закордонних справ України Андрієм Дещицею, в рамках Саміту з питань ядерної безпеки 2014 в м. Гаага, повідомляє прес-служба МЗС України.

  Андрій Дещиця висловив протест щодо рішення російської сторони про анексію території Криму та запевнив, що Україна продовжує розглядати Крим як невід'ємну частину своєї території.

  Сторонами було домовлено про недопущення подальшої ескалації ситуації в Криму, а також у східних і південних областях України, яка могла б призвести до людських жертв.

  Зі свого боку Міністр закордонних справ Лавров запевнив, що Росія не має наміру використовувати військову силу у східних та південних областях України. Щодо цінності цих чергових домовленостей, Лавров висловився наступним чином: Росія не буде нікого змушувати довіряти її обіцянці не вторгатись на Східну Україну. За словами дипломата – в Криму вони лише захищали права росіян.

  Крім того, сторони домовилися про проведення екстрених консультацій на рівні Міністерств закордонних справ та Міністерств оборони двох країн у разі загострення ситуації.

  Як заявив голова українського МЗС після перемовин – ніякого суттєвого прогресу не було досягнуто. Цитата із Twitter Дещиці: "Нічого нового, стара риторика".

  Водночас, як заявляє прес-служба російського МЗС, Кремль продовжує наполягати на виконанні домовленостей лідерів опозиції та Віктора Януковича від 21-го лютого, а саме – розблокування вулиць, здача незаконної зброї та розслідування вбивств в центрі столиці.

  Попередній матеріал
  Обидві палати Конгресу США підтримали надання допомоги Україні
  Наступний матеріал
  Верховна Рада не підтримала відставку Тенюха
  Теги:
  Loading...