Обамі присудили Нобелівську премію миру (доповнено)

  Нобелівську премію миру присудили президенту США Бараку Обамі. Його відзначили за зміцнення дипломатії та співпрацю між народами. Таке рішення Нобелівського комітету експерти називають неочікуваним. І стверджують - це радше стимул до реалізації намірів, аніж нагорода за досягнення.

  Захищати не лише інтереси своєї країни, але й усього світу - пообіцяв Барак Обама, очоливши Сполучені Штати Америки. Одним із найважливіших пунктів його передвиборної програми було завершення воєнної кампанії в Іраку і виведення звідти військ США. Експерти також відзначили активну боротьбу молодого політика за ядерне роззброєння.

  Турбйорн Янгланд, Голова Нобелівського комітету Норвегії: "Мало кому вдавалося заволодіти увагою світу так, як це вдалося Бараку Обамі. Він подарував людям надію на світле майбутнє".

  Цей рік став рекордним за кількістю заявок. Комітет  зробив вибір із двохсот п"яти номінантів та організацій. Ім"я Обами згадували серед можливих претендентів, але деякі експерти в Осло вважали, що вручення премії президенту США було б передчасним. Експерти прогнозували, що найбільше шансів на нагороду мають зімбабвійський опозиціонер МОрган ЦвангірАй, лідер гурту Ю-ту Боно та держсекретар США Гіларі Клінтон.

  Крістіан Берг Харпфікен, Голова міжнародного інституту миру в Осло: "Дуже важливо, що Нобелівську премію миру найчастіше вручають політичним діячам. Саме вони можуть зробити більший внесок для встановлення миру на планеті".

  Лауреата премії обирає Нобелівський комітет, який очолює Генсек Ради Європи. Переможець отримує золоту медаль, диплом і 10 мільйонів шведських крон - це майже півтора мільйона доларів США. Торік Нобелівську премію миру отримав колишній президент Фінляндії Марті Ахтісаарі.

  Бараку Обамі вручать нагороду в Осло 10 грудня. У день смерті засновника премії - шведського винахідника Альфреда Нобеля.

  Олена Кричковська, 5 канал

  Попередній матеріал
  Медведько: Завершена міжнародна експертиза плівок Мельниченка
  Наступний матеріал
  Проти екс-голови правління банку "Надра" порушено кримінальну справу
  Теги: