Обама пообіцяв нову еру міжнародних відносин

  Нову еру міжнародних відносин пообіцяв Барак Обама у своєму першому зверненні до обох палат Конгресу США. Окрім традиційних економічних питань у промові чимало йшлося і про загальносвітові проблеми.

  Обама пообіцяв, що США і надалі залишатимуться супер-державою, однак додав, що без співпраці з рештою світу вирішити міжнаціональні конфлікти не вдасться. Говорячи про операції у Іраку та Афганістані президент запевнив, що на відміну від свого попередника він недовзі оприлюднить усю інформацію, яка стосується фінансової сторони цих воєн. Перепало Джорджу Бушу і за в`язницю Гуантанамо, де застосовували не надто гуманні засоби під час допитів підозрюваних. Обама нагадав, що він вже наказав закрити тюрму на Кубі та запевнив конгресменів, що ніколи більше США не вдадуться до таких ганебних кроків, як тортури ув`язнених.

  Барак Обама, президент США: "Ми показуємо світові, що почалася нова ера стосунків. Америка одна більше не може відповідати на виклики століття. Ми посилюватимемо зв`язки з нашими старими партнерами та шукатимемо нових. Світ залежить від економіки США, але точно так само США залежать від решти світу. Але хочу сказати, що на усій планеті немає потужнішої сили, ніж приклад того, як діють Сполучені Штати Америки".

  Попередній матеріал
  Чехія готова заплатити іноземним робітникам за повернення додому,- Telegraph
  Наступний матеріал
  Литвин: Для отримання грошей від МВФ Ющенко і Тимошенко мають спільно попрацювати над бюджетом
  Теги:
  Loading...