Обама окреслив головні напрямки дій уряду на найближчий час [сюжет, відео]

  Барак Обама звернувся до американського народу із щорічною промовою. У ній він окреслив головні напрямки дій уряду на найближчий час. Розвиток науки, скорочення держвидатків, збільшення експорту - стали головними темами звернення.

  Барак Обама вважає, що для Сполучених Штатів - настав час "перебудови". Найближчим часом податкову систему спростять, а пільги для корпорацій - скасують. Барак Обама наголосив на необхідності скорочення державних видатків протягом наступних 5-ти років. Натомість модернізуватиметься транспорт та мережі зв`язку. Активно фінансуватиметься розвиток освіти, науки й технологій.  

  Барак Обама, президент США: "Зараз - "момент супутника" для нашого покоління. Два роки тому я сказав, що нам потрібно досягти інтенсивності розвитку досліджень та технологій, якої не було з часів космічних перегонів із Радянським Союзом. За кілька тижнів я представлю Конгресу бюджет, що допоможе нам досягти цієї мети. Ми інвестуватимемо в біологічні дослідження, інформаційні технології й особливо - в енергетичні технології".

  У зовнішній політиці також відбуватимуться зміни. У план розбудови США входить подвоєння обсягу експорту. Війна в Іраку завершується. У липні цього року також розпочнеться виведення військ із Афганістану. Барак Обама висловив задоволення з приводу позитивних змін у відносинах з Росією та східними країнами - Індією і Китаєм.

  Барак Обама, президент США: "Ми змінюємо світ, пропагуємо мир і процвітання. Із європейськими союзниками ми відновили НАТО та поліпшили співпрацю в усіх галузях - від боротьби з тероризмом до протиракетної оборони. Ми поліпшили відносини з Росією, посилили зв`язки зі східними країнами, уклали нові угоди про співробітництво - наприклад, з Індією". 

  Обама заявив - дії уряду впродовж наступних двох років мають закласти основу для майбутнього процвітання Америки. Після виступу Барака Обами слово взяла опозиція. Республіканці також наголосили на необхідності скорочення держбюджету, зменшення податків та зовнішнього боргу.

  "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Захоплене судно з українцями на борту прямує до берегів Сомалі
  Наступний матеріал
  Медведев доручив голові МВС провести кардинальні зміни в транспортній міліції
  Теги: