Обама 5 канал

Обама наполягає на достроковій пролонгації договору з РФ щодо скорочення озброєнь

  Президент США прагне підписати угоду, що збереже домовленості про скорочення озброєнь під час президентства наступного глави держави

  Президент США Барак Обама планує продовжити російсько-американський договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО) в останні місяці свого президентства. Про це повідомляє The Washington Post.

  "Термін дії договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь спливає тільки в 2021 році. Проте, Обама хоче продовжити його дію ще на п'ять років вже зараз – таким чином документ діятиме і при наступному президентові", – йдеться в повідомленні.

  Зазначається, що крім цього, адміністрація президента США опрацьовує й інші можливості обмеження ядерної зброї. Одна з них – відмова США від застосування ядерної зброї першими.

  Як стверджує видання, впродовж останніх тижнів члени ради безпеки США провели дві зустрічі, на яких обговорювалися можливості президента вплинути на ядерну політику без участі конгресу. Поки остаточних рішень щодо пропозицій не прийнято.

  Як заявив Обама у травні, Росія не має наміру скорочувати ядерну зброю. Нагадаємо, договір про скорочення наступальних ядерних озброєнь СНО-3 було підписано 2010 року і він набув чинності 5 лютого 2011 року.

  Як повідомляв 5.ua, Порошенко у Вашингтоні закликав запровадити ефективні гарантії для "неядерних" країн.

  Попередній матеріал
  В окупованому Севастополі хочуть закрити аеропорт
  Наступний матеріал
  Росія перекинула спецпризначенців під Мар'їнку для розвідувальної роботи – Лисенко

  Обама закликав збільшити підтримку України та зберегти санкції проти Росії

  Обама: РФ не має наміру скорочувати ядерну зброю