Обама: Ми продовжимо розвивати співпрацю з Росією

  Сполучені Штати - ратифікували договір із Росією про стратегічне наступальне озброєння. Документ передбачає значне зменшення ядерних арсеналів обох країн. Відповідну угоду Барак Обама і Дмитро Медведєв - підписали ще у квітні цього року.

  Насправді, цей документ - ще не договір, а одностороння політична заява. Утім, експерти вважають її підписання - значним покращенням відносин між Вашингтоном та Росією.

  Барак Обама, президент США: "Я радий, що і демократи, і республіканці працювали разом, щоби ухвалити цей документ. Договір є приорітетним для національної безпеки. Ми продовжимо розвивати співпрацю з Росією. Скорочення озброєнь у наших країнах допоможе припинити подальше розповсюдження ядерної зброї у світі".

  Опитування свідчать - 73 відсотки американців підтримують ратифікацію угоди. У США "ЗА" підписання договору - виступили більшість політичних сил. За це висловився 71 сенатор, проти - тільки 26.

  Джон Кіл, сенатор Аризони, республіканець: "Найголовнішим є те, що цей договір може стати останнім, і ми зрештою почнемо вирішувати важливі питання - поширення тероризму, а саме загрози з боку Ірану та Північної Кореї". 

  Росія також сприйняла ратифікації документа. Уряд Федерації вважає - ця угода стане золотим стандартом для майбутніх договорів такого типу. Хоча із підписанням документа не поспішають. Москва каже, під час розгляду американським сенатом угода зазнала змін, тепер на неї чекає - додаткове вивчення Федеральним зібранням.

  Сергій Лавров, голова МЗС Російської Федерації: "Набрання чинності договору і початок його реалізації сприятиме зміцненню режиму нерозповсюдження ядерної зброї. Нам потрібен ще деякий час для вивчення остаточного тексту американських ратифікаційних документів".

  Після ратифікації російською стороною договір стане - ключовим документом "перезавантаження" відносин між США та Росією. Обидва президенти погодилися - він стане найвизначнішою угодою про роззброєння за останні два десятки років. Генеральний секретар НАТО уже оцінив подію, як значний внесок у євроатлантичну безпеку.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Міліція за тиждень перейде на посилений режим роботи
  Наступний матеріал
  Варшавський суд не розглядатиме питання видачі Росії Закаєва
  Теги: