5.ua

Обама: "Холодної війни" з Росією через Крим не буде

  Лідер США Барак Обама заявив, що через протистояння Заходу з Росією, через відторгнення Кримського півострова від України не починається нова "холодна війна", але російський народ зрозуміє, що не зможе досягти безпеки, заможності і поваги у світі через використання брутальної сили. Як повідомляє

   "Зрозумійте, це не нова "холодна війна", до якої ми входимо. На відміну від Радянського Союзу, Росія не стоїть на чолі блоку держав, не має глобальної ідеології. США і НАТО не хочуть жодного конфлікту з Росією", - сказав американський президент.

  "Насправді за 60 років ми разом в НАТО не завойовували нових територій, але були разом для того, аби наші народи були вільними. Але що ми завжди будемо робити - це триматися нашого непорушного зобов'язання - Статті 5 (Договору НАТО), захищаючи суверенітет і територіальну цілісність наших союзників. І в цьому зобов'язанні ми не захитаємось", - додав Обама.

  Він зауважив, що нині літаки НАТО патрулюють небо над балтійськими країнами і Альянс також посилив присутність в Польщі і далі готовий нарощувати присутність в регіоні в разі потреби.

  "Звичайно, Україна - не член НАТО – частково, через складну історію взаємин з Росією... З часом російський народ зрозуміє, що він не може досягти безпеки, заможності та бажаного статусу у світі з допомогою брутальної сили", - сказав Обама журналістам.

  Попередній матеріал
  Швейцарія приєдналась до міжнародних санкцій щодо Росії
  Наступний матеріал
  За 30 днів Європа скасує стягнення мита з українських товарів
  Теги:
  Loading...