NYP дізналася про життя жінки, яка звинуватила Стросс-Кана у спробі зґвалтування

  Покоївка, яка звинуватила у спробі зґвалтування директора МВФ Домініка Стросс-Кана, живе у будинку для хворих на СНІД. Це з`ясувала газета New York Post. Помешкання, пише видання, належить об`єднанню носіїв ВІЛ та хворих на СНІД, і призначене винятково для дорослих, уражених вірусом, та членів їхніх сімей. Стросс-Кан, звинувачений 32-річною емігранткою із Західної Африки, з понеділка за рішенням суду перебуває у нью-йоркській тюрмі Rikers Island, у тій частині, де відбувають покарання інфекційні хворі. Адміністрація в`язниці побоюється, що глава МВФ може вкоротити собі віку і тому тримають його під особливим наглядом.

  Більшість у Раді директорів Міжнародного валютного фонду виступає за відставку Домініка Стросс-Кана з посади голови організації - це наразі неофіційна інформація. Деякі європейські та американські міністри відкрито натякають: фінансисту слід звільнитися добровільно - щоб не кидати тінь на організацію. За це, зокрема, висловилися австрійський, іспанський та американський урядовці. Утім більшість високопосадовців коментарів на тему арешту Стросс-Кана уникають.

  Оллі Рейн, єврокомісар з питань економіки та фінансів: "Розслідування триває - з урахуванням верховенства права. Я не думаю, що це доречно - ставати зараз на чийсь бік". 

  Ангел Гурріа, генеральний секретар Організації економічної співпраці та розвитку: "Це дуже трагічна ситуація. Ми - колеги і я - не хочемо нічого коментувати. Головне, що організація нормально працює".

  Поки що Стросс-Кана заміщає його перший заступник Джон Ліпскі. Але формально виконувача обов`язків глави МВФ  - не призначили. Серед претендентів на посаду директора-розпорядника фонду називають - французького міністра фінансів Крістіну Лагард, колишнього британського прем`єра Гордона Брауна та екс-главу турецького мінекономіки Кемаля Дервіша. Традиційно Міжнародним валютним фондом - керує європеєць, а кандидатуру його заступника висувають США. Соціалістична партія Франції, від якої наступного року фінансист планував висуватися у президенти цієї країни, закликає громадськійсть не робити передчасних висновків і дотримуватися презумпції невинуватості. 

  Грег Віскузі, фінансовий аналітик: "Французи мають чітке уявлення про систему правосуддя США, адже вони дивляться безліч американських телешоу на цю тему. Як на мене, говорити про результати розгляду справи поки що рано".

  Главу МВФ заарештували 14 травня. Його звинувачують за сімома статтями кримінального кодексу США. Серед них - спроба зґвалтування, сексуальні домагання та незаконне позбавлення волі. Заарештований - перебуває в одиночній камері нью-йоркської в`язниці Rikers Island. Психологи виявили у нього суїцидальні настрої. Тож стан Стросс-Кана перевіряють щонайменше, раз на півгодини.

  Попередній матеріал
  67-мі роковини депортації кримських татар [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Запорізький алюмінієвий комбінат повернули у державну власність
  Теги:
  Loading...