67-мі роковини депортації кримських татар [репортаж, відео]

  Сьогодні 67-ма річниця депортації кримських татар. День у Криму розпочався із молитов та покладання вінків до пам`ятників загиблим в результаті примусового сталінського відселення. На жалобні заходи до Сімферополя - столиці автономії - приїхало понад 20 тисяч людей.

  18-го травня, уже понад 20 років поспіль Гульнара Меметлаєва виходить на центральну площі кримської столиці. 67 років тому усю її родину у закритих вагонах вивезли із Сімферополя до Узбекистану. Жінка досі зі сльозами згадує ті події.

  До кримської столиці репатріанти почали з`їжджатися із самого ранку. На вокзалах та при в`їздах до міста  проводили жалобні молебні, а потім пішки колонами вирушали до центру. Рівно опівдні - зупинилися, хто де був - і загальною хвилиною мовчання вшанували жертв депортації.

  Приводом для депортації кримських татар в 1944 році стало звинувачення всього народу у співпраці з нацистами. Зранку 18 травня і до вечора 20 понад 183 тисячі кримських татар примусово вивезли з території півострова.

  Реабілітували народ лише у 1989-му, відтоді і почалося масове повернення до автономії. Зараз на півострові мешкає майже 300 тисяч репатріантів, повернутися до Криму прагнуть ще близько 100 тисяч кримських татар.

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Крим, Сімферополь, 5 канал


  Попередній матеріал
  Набережно-Хрещатицьку вулицю відреконструюють
  Наступний матеріал
  NYP дізналася про життя жінки, яка звинуватила Стросс-Кана у спробі зґвалтування
  Теги: