5.ua

Нуланд: Росія використовує на південному сході України кримський сценарій

  Помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд висловила стурбованість через те, що Росія використовує на південному сході України той же сценарій, що і в Криму.


  Про це повідомляє BBC Україна.

  "Спочатку ви створюєте заворушення в містах, які були абсолютно мирними всього за два місяці до того, потім ви залякуєте місцеве населення і проводите фіктивні референдуми про незалежність" , - описала схему Нуланд, навівши приклад оголошених на 11 травня референдумів в так званих Донецькій та Луганській народних республіках.

  "І ми всі пам'ятаємо, що було після цього в Криму: туди ринули російські "миротворці", щоб "захистити" волю учасників голосування" , - продовжила представник Держдепу.

  У письмовій заяві пані Нуланд, опублікованій на сайті комітету з міжнародних відносин американського сенату говориться, що Росія не виконала жодної зі своїх зобов'язань по женевській угоді.

  "Після того як ми залишили Женеву, ніхто в Москві на жодному рівні навіть не виступив з публічною заявою із закликом звільнити будівлі та КПП в східній Україні і здати зброю" , - йдеться в заяві.

  "Проросійські сепаратисти захопили щонайменше 35 будівель та 3 телерадіоцентри в 24 містах" , - зазначає Нуланд.

  Торкнулася Нуланд у своїй заяві і ситуацію в російському громадянському суспільстві.

  Вона відзначила факт посилення контролю над ЗМІ та придушення інакомислення.

  "Безжальні дії російського уряду в Україні відвернули світову увагу від нових утисків громадянського суспільства в Росії, - заявила помічник держсекретаря США. - Формула Путіна проста: інтервенція за кордоном і репресії вдома".
  Попередній матеріал
  У Дагестані триває "контртерористична операція"
  Наступний матеріал
  Марія Яремчук пробилася до фіналу Євробачення