Новим Папою Римським уперше може стати латиноамериканець [відео]

  Папа Римський Бенедикт XVI йде у відставку через слабке здоров`я та поважний вік. Нового понтифіка, найімовірніше, обиратимуть 24 березня, на початку страсного тижня. І ним вперше в історії церкви може стати латиноамериканець - таку думку висловлюють деякі кардинали. На підтвердження своєї теорії наводять статистику: 42 відсотки католиків - латиноамериканці. Не-італієць лише двічі ставав папою - це нинішній понтифік Бенедикт XVI та його попередник, Іван Павло ІІ.

  Бенедикт XVI, Папа Римський: "Я скликав вас, щоби повідомити про рішення, надзвичайно важливе для життя церкви. Після того, як я неодноразово сповідався Богу, я дійшов висновку, що мої сили через похилий вік недостатні для того, щоби посідати папський престол. Усвідомлюючи всю серйозність мого вчинку, із власної волі я оголошую, що зрікаюся папства. 28 лютого 2013-го року о 8 годині вечора папський престол стане вільним, і конклав обере нового понтифіка".

  Для кардиналів рішення Бенедикта XVI виявилося несподіванкою. Декан Кардинальської колегії кардинал Анджело Содано назвав його "громом серед ясного неба". Погоджуються з ним і інші церковники.

  Федеріко Ломбарді, речник Ватикану: "Папа захопив нас зненацька. У Ватикані сьогодні свято, тож ми не мали змоги підготуватися до цієї важливої події. Як багато хто з вас знає, сьогодні ми проголошуємо нових святих, тобто відбуваються канонізації. З цього приводу і зібралися кардинали".

  Рішення Бенедикта XVI можна вважати безпрецендентним. Понтифік - тільки другий з 265-ти очільників церкви, який зрікається престолу. Попередній випадок стався в 1415-му, тобто майже 600 років тому.

  Оскар Санчес, постулатор із Мексики: "Якщо папа ухвалив таке рішення - він має дуже велику віру. Сказати: "я складаю обов"язки", - може тільки велика людина. Усі кардинали були шоковані й тільки переглядалися. Але вже 1 березня ми почнемо готуватися до конклаву, на якому буде обрано нового Папу Римського".

  Новина про відставку Бенедикта XVI викликала неабиякий інтерес у тисяч людей в усьому світі. Навіть у сервісі мікроблогів "Твітер" новина миттєво потрапила до списку найобговорюваніших тем у світі.

  Ліда Мірабіле, прочанка з Таранто, Італія: "Ми тільки гадаємо, який фізичний чи моральний біль змусив папу зректися престолу".

  Повноваження понтифіка спливають о 8 вечора 28 лютого. Обрати нового голову католицької церкви конклав планує до кінця березня. Після звільнення з посади, яку обіймав протягом 8 років, Бенедикт XVI планує багато часу приділяти молитвам і роздумам. Можливо, писатиме книги. Деякий час він мешкатиме в літній резиденції понтифіків неподалік Риму, а потім - переїде до монастиря на території Ватикану.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Вибух на сирійсько-турецькому кордоні - 9 загиблих
  Наступний матеріал
  Київрада переглянула столичний бюджет
  Теги:
  Loading...