Новий план із порятунку країни від дефолту розробили уряд і центральний банк Кіпру

  Новий план із порятунку країни від дефолту розробили уряд і центральний банк Кіпру. Влада острівної держави запропонувала Євросоюзу, Міжнародному валютному фонду та Європейському центробанку програму залучення необхідних грошей без запровадження податку на депозити. Тривають переговори кіпрської делегації і з російським урядом у Москві. Проте вони поки не дають конкретних результатів.

  П`ять мільярдів євро з фондів соціального забезпечення планує залучити уряд Кіпру для виходу країни з фінансової кризи. В першу чергу, Нікосія хоче використати пенсії напівдержавних компаній. Ще мільярд кіпрська влада розраховує отримати від обміну частини банківських вкладів на облігації. Цінні папери забезпечать прибутками від майбутнього видобутку газу в територіальних водах острівної держави. Загальна сума вивільнених коштів дозволить Кіпру отримати позику без запровадження податків на депозити. Але цей план мають ухвалити і міжнародні кредитори.

  Христос Стіліанідіс, речник уряду Кіпру: "Всі політичні партії країни, уряд та центральний банк надіслали на переговори своїх експертів. Вони розглядають різні плани виходу Кіпру з фінансової кризи разом з делегатами від Євросоюзу, міжнародного валютного фонду та Європейського центробанку".

  У Москві ж кіпрському міністру фінансів поки не змогли запропонувати конкретного плану допомоги. Його зустрічі з міністром фінансів та першим віце-прем`єром Росії завершилися нічим. Після останніх переговорів Міхаліса Сарріса з Ігорем Шуваловим, кіпріот навіть не вийшов до преси. Радник же російського президента Сергій Глазьєв для реструктуризації старих боргів і отримання нових кредитів порадив Нікосії ввійти в інтеграційні процеси на євразійському просторі.

  Сергій Глазьєв, радник президента РФ: "Розповідає про механізм надання Кіпру кредитів в рамках Євразес".

  Якщо механізм порятунку Кіпру з фінансової кризи не запрацює вже найближчими днями - на Нікосію чекатиме дефолт. Варіант запропонований острівній державі ЄС, МВФ та Європейським центробанком, який передбачав податок на депозити, місцеві парламентарі відкинули напередодні. З п`ятдесяти шести депутатів за нього не проголосував жоден.

  Олександр Войтко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Підбивають підсумки конкурсу юних талантів "Обдарування 2013"
  Наступний матеріал
  Управління Верховного комісара ООН у справах біженців закликає Україну звільнити Абдулладжанова
  Теги:
  Loading...