Новопризначена глава МВФ востаннє взяла участь у засіданні французького Кабміну

  Новопризначена глава МВФ Крістін Лаґард - востаннє взяла участь у засіданні французького Кабміну. Чотири роки - вона очолювала міністерство фінансів в уряді Ніколя Саркозі. Зараз - вирушає до Вашингтона на нову роботу. Президент - уже призначив нового главу фінансового відомства - ним став Франсуа Баруен. До цього - він суміщав посаду міністра із питань бюджету та речника уряду.

  Гордість за свою перемогу Крістін Лаґард розділяє із усім французьким народом. Такими словами нова голова Міжнародного валютного фонду прокоментувала журналістам своє призначення. Пишається представницею свого уряду і французький кабмін, і президент Саркозі. Хоча йому довелося призначати нового міністра фінансів, адже суміщати дві посади Крістін Лаґард не має права. Фінансове відомство очолив Франсуа Баруен, який до того був міністром з питань бюджету і речником уряду. Привітання мадам Лаґард - була одною з останніх його промов на посаді прес-секретаря кабміну.

  Франсуа Баруен, новопризначений міністр фінансів: "Президент висловив мадам Лаґард свою повагу. Він сказав, що це видатна перемога для Франції, для прекрасної статі. Ніколя Саркозі вважає, що Крістін Лаґард буде чудовим генеральним директором МВФ. Скажу вам, під час зібрання нашого Кабінету міністрів панували справжні емоції, справжня гордість".  

  Крістін Лаґард очолювала міністерство фінансів - чи не найдовше з усіх міністрів. Хоча за освітою вона - не фінансист, а юрист і політолог. В уряді Ніколя Саркозі Лаґард - із 2007-го року. До того керувала міністерством агропромисловості, а також - торгівлі та індУстрії. Ще з юності Крістін Лаґард стажувалась і працювала у США. Зараз їй доведеться знову повернутися у Сполучені Штати, в головний офіс Міжнародного валютного фонду. Цю фінансову інституцію вперше за всю історію очолила жінка.

  Франк Ваніль: "Вона дуже компетентна, очолювала велику юридичну фірму у США, а тоді довела свою професійність на посаді міністра фінансів Франції. Тому, нема підстав думати, що вона не впорається із роботою глави МВФ. І я дуже пишаюся, що на цю посаду призначили саме француженку".

  Кандидатуру Крістін Лаґард підтримало більшість держав. Серед них найвпливовіші - Сполучені Штати, Росія, Бразилія. До цього фонд очолював теж француз, Домінік Стросс-Канн. Та у середині травня його звинуватили у нападі на готельну покоївку. Хоча Строс-Кан запевняє, що не винен, і справу сфабриковано, він був змушений піти у відставку.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Франція визнала, що постачає зброю лівійським повстанцям
  Наступний матеріал
  У Києві марокканці презентували свою культуру [репортаж, відео]
  Теги: