У Києві марокканці презентували свою культуру [репортаж, відео]

  З килимами, керамікою, сріблом і шкірою - до України завітали марокканці. Вони вирішили презентувати свою культуру, бо, кажуть, тут про неї - знають замало. В Українському домі у Києві - гості з Африки влаштували виставку виробів ручної роботи. Найбільше українців - - цікавила арабська мода. Фешен вік із Марокко - бачила Юлія Фінгарет.

  Блискуче, яскраве і те, що бряжчить - перше, до чого потягнулися українські жінки. Арабські прикраси - на вибір: каблучки, сережки та браслети майстер робить, не відходячи від лавки:

  Майстр: "Воно просто серебрястое и дуже файне, и форма круглястая, тому всіх тягне".

  Національне вбрання - ще одна спокуса для жінок. Посередині - весільна сукня. Українські дизайнери одразу ж взялися шукати схожість культур.

  Відвідувачка суду: "Много элементов, если присмотреться, можно найти и в украинской культуре, вот например платье по центру с красным орнаментом на зеленом фоне".

  Журналіст "5 канал": "Одне з найпопулярніших марокканських мистецтв - шкіряні вироби, українців гості вирішили здивувати взуттям та валізами ручної роботи".

  Домашні капці з натуральної шкіри на смак українця  марокканець пошиє за годину. Різнокольоровість - чи не найголовніша риса арабської моди.

  Пообіцяв - і не встояв.

  Відвідувач виставки: "Принаймні капці такі стильні, як мені здається - для спекотного літа, прямо для нашого - цілком марокканського".

  Африканці вирішили не просто показати, а ще й створити культуру Марокко в Україні. Ось цей чоловік приїхав на виставку з власним верстатом - на очах відвідувачів виготовляє шовк. Дружина марокканського посла - перший клієнт на покупку.

  Ще є на підлогу і на стіни. Килими - національна гордість марокканців. Кажуть, на ковролін та лінолеум їх ніколи не проміняють.

  Відвідувач виставки: "Это первый раз я такую выставку вижу, что можно оценить немножко, хоть косвенно дух этой страны, не хватает только кухни марокканской".

  Юлія Фінгарет, Влад Каретник, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Новопризначена глава МВФ востаннє взяла участь у засіданні французького Кабміну
  Наступний матеріал
  Столиця Греції через протести претворилася в руїни
  Теги: