Нові землетруси поблизу японського острова Хонсю

  Відсьогодні у Японії запроваджують нові правила безпеки на атомних станціях. Компанії-оператори мають забезпечити енергоблоки аварійними джерелами живлення та завжди мати напоготові пожежні машини з брандспойтами. Персонал станцій має пройти тренування на випадок масштабних аварій. Тим часом, Японію знову трусить. Нові поштовхи сталися поблизу східного узбережжя японського острова Хонсю. Магнітуда найбільшого з них - 6.

  Президента компанії-оператора аварійної АЕС - Масатака Сімідзу - шпиталізували через підвищений тиск. На час хвороби його обов`язки виконуватиме голова ради директорів, Цунехіса Кацумата. Уряд Японії незадоволений діями компанії після аварії і розглядає можливість націоналізувати оператора на час розв`язання кризи.

  Представник ТЕП Ко: "Сімідзу захворів учора ввечері, його шпиталізували. Ми сподіваємося, він повернеться до керування, щойно йому покращає".

  Агенція з ядерної безпеки Японії сьогодні заявила, що рівень радіаційного забруднення морської води поблизу станції "Фукусіма-1" у 3 тисячі рази вищий за максимально допустимий. Причини, через які до води потрапляє радіоактивний йод, досі невідомі. Експерти кажуть, що таке забруднення не шкідливе для людей.

  Хідеїко Нісіяма, директор агенції з ядерної безпеки: "Концентрація радіоактивного йоду зросла. Утім, цифри не перевищують чотиризначні. Люди з 20-кілометрової зони навколо станції евакуйовані, вилов риби не ведеться. Йод-131 розпадається усього за 8 днів, тож здоров`ю людей це не загрожує".

  Попри заспокійливі заяви, агенція з ядерної безпеки та уряд Японії визнають, що ситуація на атомній станції - нестабільна. Відучора рівень тривоги підняли до максимального. Щоби зменшити викид радіоактивних речовин в атмосферу фахівці плануть встановити над 1-им, 3-тім та 4-тим енергоблоками тенти. Радіоактивну воду, якою охолоджували реактори, збиратимуть у спеціальний танкер. Інженери вже підрахували - повне демонтування реакторів на Фукусімі може тривати 30 років і коштуватиме щонайменше 12 мільярдів доларів.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Литвин судитиметься з Мельниченком за наклеп
  Наступний матеріал
  Футбольна збірна України поступилась Італії 0:2
  Теги: