Нові заворушення у Киргизстані (репортаж)

  У Киргизькому селі Теїт підпалили будинок поваленого президента республіки Курманбека Бакієва. Про це повідомляє агенція "Інтерфакс" із посиланням на мешканців міста Джалал-Абад. Вони стверджують - штурм будинку - помста за сьогоднішню стрілянину у місті, організовану поплічниками Бакієва. Під час збройних сутичок між прибічниками тимчасового уряду та поваленого президента загинула одна людина і понад 60 - постраждали. 15 з них - у тяжкому стані. Голова тимчасового уряду республіки Роза Отунбаєва заявила - дії прихильників Бакієва координують з Москви. Утім МЗС Росії цю інформацію спростовує.

  У Киргизстані затримані організатори заворушень, що спалахнули у південних областях. Серед них - і колишній радник президента Бакієва Усен Сидиков та лідер Партії комуністів Ісхак Масалієв. За словами глави тимчасового уряду республіки Рози Отунбаєвої, порядок відновлений в обласних центрах Бакен та Ош. Зараз вони намагаються стабілізувати ситуацію в Джалал-Абадській області, де тривають сутички між прибічниками тимчасового уряду та поваленого президента.

  Під час заворушень у Джалал-Абаді декілька десятків людей зазнали поранень, зокрема вогнепальних. Щонайменше, одна людина - загинула.

  Одного зі снайперів, що стріляв у прибічників тимчасового уряду Киргизстану - затримали спецпризначенці. Про це повідомив координатор обласного відділення найбільшої в республіці партії "Атамекен" Асилбек Такебаєв. За його словами, у зловмисника виявили чималу суму грошей.

  Нині стрілянина скінчилася. Джалал-Абад перебуває під контролем тимчасового уряду, а прибічники Бакієва відступили до його родового села Теїт. Подіями у Киргизстані - занепокоєні сусідні країни. Кордон із республікою тимчасово закрив Казахстан. Там спростували інформацію про те, що старший син поваленого президента Марат Бакієв перебуває у Алма-Аті. Сам же Курманбек Бакієв досі у Білорусі. На батьківщині його заочно звинувачують в організацій масових вбивств та зловживанні службовим становищем.

  Попередній матеріал
  Парабій вважає кримінальну справу проти себе політичним переслідуванням
  Наступний матеріал
  Сутички у Таїланді: 8 загиблих (репортаж)
  Теги: