Нові тріщини з`явилися у контейнеровозі "Рена"

  Нові тріщини з`явилися у контейнеровозі "Рена", що сів на риф біля узбережжя Нової Зеландії. Через них судно може розвалитися. Рятувальники - намагаються якомога швидше відкачати небезпечні речовини з аварійного транспорту. Тим часом триває суд над капітаном судна та його помічником.

  Фахівці ретельно обстежили транспорт і вирішили не припиняти відкачування нафти. Рятувальники заявляють є надія, що роботи завершать до п`ятниці. Мастило й паливо - переллють в одну ємність, а потім перевантажать на баржу. Фахівці також установили спецмаячки на контейнери з токсичним вантажем. Так їх буде легше знайти, навіть якщо контейнери - змиє в море.

  Брюс Андерсон, керівник рятувального загону: "Ми виявили на корпусі нові деформації та тріщини. Рятувальники продовжують стежити за станом судна. 3057 Зараз ми переливаємо мастила та інші речовини до транспортувального контейнеру".

  На борту лишається - ще майже 300 тонн горючих матеріалів із 1700, які перевозило судно. Воно сіло на риф майже місяць тому. Частина нафтопродуктів - потрапила в море й забруднила узбережжя курортного регіону. Екологи та ветеринари - досі рятують птахів, що потерпають від нафтової плівки на воді. Зараз у ветеринарному шпиталі - перебувають 4 сотні пернатих.

  Нік Сміт, міністр охорони довкілля: "Ми вважаємо, операція з очищення узбережжя триватиме щонайменше рік. Ми маємо упевнитися, що виключили віддалені наслідки - отруєння молюсків тощо".

  На капітана контейнеровоза та першого помічника - чекає суворе покарання.  Імена порушників - не розголошують. Вони лишаються під підпискою про невиїзд до 21 грудня, коли виголосять вирок.

  Нік Сміт, міністр охорони довкілля: "Уряд вважає, що необхідно застосувати всю силу закону до відповідальних не тільки за загибель понад 1400 птахів, а й за забруднення десятків кілометрів пляжів".

  У середу моряки вже вдруге постали перед судом. Їх звинувачують у забрудненні довкілля шкідливими речовинами. Максимальне покарання за це - 240 тисяч доларів або 2 роки ув`язнення. Чоловіків також звинувачують у недбалому керуванні судном, що призвело до невиправданого ризику. За цією статтею - капітан може отримати ще рік за ґратами. За попередніми даними, судно сіло на риф, тому що капітан - хотів зрізати шлях. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Дніпропетровську мешканці гуртожитку 2 тижні жили без світла
  Наступний матеріал
  Потерпілі під час штурму банди Дикаєва досі чекають на компенсацію
  Теги: