У Дніпропетровську мешканці гуртожитку 2 тижні жили без світла

  Два тижні жили у темряві мешканці гуртожитку, що в центрі Дніпропетровська. Світло їм відімкнули за борги. Напередодні - подачу електрики відновили, але за умови, що люди цілком погасять борг у 16 тисяч гривень протягом чотирьох днів. Та - власним коштом поставлять 35 сучасних лічильників. Мешканці гуртожитку бояться за кілька днів знову залишитися без світла.

  Життя навпомацки у темряві. Люди змушені рахувати сходи та наосліп варити борщ.

  Журналіст "5 канал": "Уже два тижні у цьому гуртожитку 140 сімей живуть без електрики. Тепер тут тихо – ніхто не слухає гучну музику. Люди стали більше спілкуватися та раніше лягати спати, проте їх це не тішить".

  Ірина у розпачі від умов, у яких має ростити дитину.  Каже, весь час боїться, щоб малий випадково не влаштував пожежу.

  Ірина Колодяценська, мешканка гуртожитку: "Самое страшное, что он может в любой момент до свечки дотянуться и уронить, что-то еще сделать. Упасть свечка может само по себе".

  Більшість сімей, які справно розраховуються за електрику, стали заручниками сусідів-неплатників. Так енергопостачальник бореться із порушниками платіжної дисципліни. Влада Дніпропетровська у ситуацію не втручається, адже гуртожиток не на балансі міста.

  Віталій Слєпцов заступник начальника житлового господарства Дніпропетровської міськради: "Эти все вопросы регулируются хозяйственным кодексом. Но никак не путем административного вмешательства. Поэтому если б это общежитие было сейчас передано в коммунальную собственность территориальной громады города. Мы бы нашли пути решения этого вопроса".

  Раніше гуртожиток належав взуттєвому об’єднанню «Орель», яке ліквідували кілька років тому. Останні чотири роки люди судяться з управлінням Держмайна, щоб гуртожиток передали місту. Тоді б мешканці змогли приватизувати кімнати та отримати індивідуальні рахунки.

  Валентина Дідович, мешканка гуртожитку: "Лицевые счета нам не дают, потому что мы никому не принадлежим, когда нас возьмут в коммунальную собственность. Тогда можно будет лицевые счета оформлять…они не хотят разбираться. Ты должен – не должен. Они отключают всему дому и все".

  Лідія Копєйка, голова будинкового комітету гуртожитку: "Мы готовы на все условия: и поставить счетчики электронные и заплатить эти 16 тысяч только для того, чтоб у нас был свет и его опять не отключали. Потому что это пещерный век".

  Зрештою, після двотижневого життя у темряві - у будинку увімкнули світло. Але лише на чотири дні. За цей час неплатники мають розрахуватися з боржником. Інакше – знову житимуть навпомацки. 

  Марія В`яткіна, Андрій Ковбаса. Дніпропетровськ "5 канал"

  Попередній матеріал
  "Чорнобильці" вирішили припинити протести
  Наступний матеріал
  Нові тріщини з`явилися у контейнеровозі "Рена"
  Теги: