Нова відставка у британській телерадіокомпанії Бі-бі-сі [відео]

  Нова відставка у британській телерадіокомпанії Бі-бі-сі. Без роботи залишилися директор служби новин Хелен Боуден та її заступник Стів Мітчелл.

  Відставка є результатом внутрішнього розслідування стосовно справи Джиммі Севілля. Це колишній діджей радіо Бі-бі-сі, який помер минулого року. Він є головним фігурантом справи, пов`язаної із сексуальним насильством над дітьми у 70-х роках. Усього поліція підозрює три десятки людей, серед них колишні та нинішні працівники компанії. Кількість можливих жертв - сягає 4-х сотень. Під час слідства з`ясувалося, що журналісти Бі-бі-сі знали про злочин принаймні рік тому й зняли фільм-розслідування. Утім, в ефірі він так і не з`явився, а справу - намагалися приховати. Тепер компанія - планує повністю реформувати систему управління.

  Кріс Паттен, директор опікунської ради Бі-бі-сі: "Бі-бі-сі потребує негайних структурних реформ, це перше, що ми мусимо зараз зробити".

  Це не єдина проблема, від якої потерпає Бі-бі-сі. У суботу - був змушений подати у відставку генеральний директор компанії - Джордж Ентвістл. Він втратив роботу - через інший скандал, також сексуальний. Журналісти вечірніх новин Ньюз-найт - обвинуватили відомого політика доби Маргарет Тетчер у педофілії. Прізвища в ефірі не назвали, однак незабаром в інтернеті почало фігурувати ім`я лорда Алістера Макелпайна. Єдиний свідок розслідування - відмовився від своїх слів, а обурений політик - виступив із офіційним спростуванням чуток. Бі-бі-сі вибачилася, однак скандал - продовжує набирати обертів.

  Кріс Паттен, директор опікунської ради Бі-бі-сі: "Думаю, Джордж Ент-вістл почувається відповідальним за той жах, що стався з програмою Ньюз-найт. За іронією долі, він сам колись був прекрасним редактором цієї програми.  Єдине, що ми зараз можемо зробити - взяти себе в руки та гідно витримати все, що відбувається. Ми маємо відновити ту величезну довіру, яку люди мають до Бі-бі-сі".

  Обставини відставки Джорджа Ентвістла - також не сприяють покращенню іміджу компанії. Опікунська рада Бі-бі-сі - виплатила йому компенсацію у розмірі річної зарплати. Це 720 тисяч доларів. Ентвістл встиг пропрацювати на посаді генерального директора лише сім тижнів. Дехто - обурюється сумою компенсації, дехто - співчуває посадовцю та вважає, що його зробили - цапом-відбувайлом.

  Англієць: "Ентвістл пропрацював лише 54 дні, це не так і багато. Найбільша проблема з сексуальним скандалом виникла задовго до того, як він очолив компанію. Мені здається, несправедливо звільняти людину за таких обставин".

  Обидві справи, через які лихоманить одну з найбільших медіакорпорацій світу - далекі від завершення. Однак яким би не було судове рішення, уже зараз аналітики заявляють - Бі-бі-сі вже ніколи не буде такою, як раніше. На компанію чекають радикальні зміни. Вони стосуватимуться як стандартів збору та перевірки інформації, так і управління.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Від найбільшої за півстоліття повені потерпає Венеція
  Наступний матеріал
  ГПУ заявляє, що "Беркут" діяв законно під час вилучення протоколів в окрузі №132
  Теги: