Норвезька поліція скоротила список жертв подвійного теракту до 76 осіб

  Норвезька поліція зменшила кількість жертв подвійного теракту, що стався у п’ятницю. За уточненими даними, від стрілянини на острові Утойя загинули 68, а не 86 людей. А вибух у центрі Осло забрав життя восьми осіб. Загальна кількість загиблих - 76, а не 93.

  Тим часом Андерса Брейвіка, що організував вибух і масове убивство, засудили до попереднього ув’язнення на вісім тижнів. Перші чотири тижні він проведе у повній ізоляції. На суді Брейвік заявив, що має дві групи спільників, хоча раніше запевняв, що діяв один.

  Норвезького убивцю Андерса Брейвіка взяли під варту у залі суду. Попередній арешт оголосили на вісім тижнів, удвічі більше максимально дозволеного. Перші чотири тижні убивця проведе у повній ізоляції, без дозволу отримувати листи і газети. Заборонять і візити усіх, окрім адвоката. Засідання відбувалося у закритому для преси режимі. Пояснень для цього кілька: по-перше, щоб не поширювати хворобливих ідей зловмисника, а по-друге, щоби Брейвік не зміг подати прихованого сигналу своїм спільникам. Про те, що він діяв не один підсудний зізнався сам, заявили судді. Брейвік повідомив, що має іще дві групи спільників.

  Кім Хеґер, суддя: "Як зрозумів суд із пояснень звинуваченого, він вірив, що мусить здійснити ці акти, щоби врятувати Норвегію та Західну Європу від різних речей, зокрема - від культурного марксизму та засилля мусульман. Власне так можна підсумувати мотивацію його вчинків, яку він виклав поліції і суду".

  Свої ідеї Брейвік виклав у спеціальному маніфесті на півтори тисячі сторінок. За даними британської газети "Дейлі мейл", до терактів готувався дев’ять років, і витратив на приготування триста тисяч євро. Вибухівку, яка зруйнувала урядовий квартал Осло, виготовив на власній біофермі. Інгредієнти купував у Польщі, утім - цілком легально. Польського продавця хімікатів спочатку затримали, але - за відстуністю провини - відпустили. Зараз він проходить у справі, як свідок.

  Павел Бялек, заступник голови агенції внутрішньої безпеки Польщі: "Матеріали, зібрані нами, вказують на те, що взаємини між кілером та польською стороною цієї справи були винятково комерційними. Убивця збирав матеріали для виготовлення цієї вибухівки у різних місцях - переважно у Норвегії, але й в інших європейських країнах також. Операція, здійснена ним у Польщі - доволі маргінальна".  

  Жертв вибуху в Осло та стрілянини на острові Утойя поминають у понеділок у цілому світі. Завмерли у скорботі під час хвилини мовчання найближчі сусідки Норвегії - Швеція, Фінляндія та Данія. В європейських країнах люди несуть квіти та свічки до норвезьких посольств. Від подвійного злочину, скоєного Брейвіком у п’ятницю, загинули - за уточненими даними - понад сімдесят осіб. Більшість із них - молодь. Це - найкривавіша трагедія за новітню історію Новегії. 

  Нонна Стефанова,  5 канал.

  Попередній матеріал
  Справи Діденка, Макаренка та Шепітька знову роз`єднали
  Наступний матеріал
  ЗМІ: Емі Вайнхауз померла не через наркотики
  Теги: