Норвегія: Брейвік планував ще низку терактів

  Норвезький кіллер планував підірвати королівський палац та офіс Лейбористської партії. Таку інформацію оприлюднила одна із місцевих газет, посилаючись на результати допиту Андерса Брейвіка. Поліція підтвердила, що зловмисник планував здійснити теракти на багатьох об`єктах, але згодом обмежився лише двома.

  Королівський палац та офіс правлячої партії Лейбористів - мали стати об`єктами для терактів норвезького кілера Андерса Брейвіка. Про це повідомляє газета Верденс Ґанґ, із посиланням на допит зловмисника - у п`ятницю він тривав десять годин. Поліція не спростувала, але й не підтвердила цю інформацію. Утім, правоохоронці зазначили - Брейвік мав чимало різних планів та об`єктів для здійснення своїх злочинів. Але скоїти усе заплановане йому не вистачило часу і ... вибухівки.

  Пал-Фредрік Гйорт Крабі: "Брейвік і досі - дуже охоче розповідає про все, відповідає на запитання. Поводиться - спокійно. Остаточні висновки допитів будуть за кілька тижнів. Ми проведемо із ним кілька розмов. Поставимо запитання. Зараз, здебільшого, даємо змогу йому самому все розповісти". 

  Фотографії Брейвіка - не сходять із перших шпальт норвезьких газет. Так само, як і фото його жертв. Перші похорони загиблих - уже відбулися. Коментуючи найстрашніший інцидент від часу Другої світової, норвезьці одностайні в одному - трагедія - згуртувала націю. І - привнесе чимало змін у повсякденне життя, більш суворого контролю і відповідальності.

  "Наївними" назвав норвежців представник французьких ультраправих сил, 82-річний політик Жан-Марі Ле-Пен. На його думку - норвежці не здавали собі справи, якою небезпечною у сучасному світі є масова міграція з інших держав. Норвегія її  толерувала - за це й поплатилася. Подібні коментарі лунають від багатьох європейськийх політиків. Організатор терактів, Андерс Брейвік, не приховував, що скоїв страхітливі злочини саме для того, щоб привернути увагу суспільства до так званого "ісламського засилля в Європі". Щоб не поширювати цих небезпечних ідей, поліція та слідство - лише в загальних деталях описують відповіді Брейвіка на допитах. Його ж адвокат переконаний - клієнт психічнохворий, і про звичайний судовий процес тут навіть не йдеться. 

  Нонна Стефанова, 5 канал  

  Попередній матеріал
  Працівників News of the World підозрюють у взламуванні чужих комп`ютерів
  Наступний матеріал
  Кількість осіб, які перебувають у СІЗО - невиправдано велика,– голова Ради суддів
  Теги: