Кількість осіб, які перебувають у СІЗО - невиправдано велика,– голова Ради суддів

  На сьогодні в Україні кількість осіб, які перебувають у слідчих ізоляторах, невиправдано велика. Це призводить до погіршення умов утримання цих осіб і порушення їхніх прав.
  Про це в ефірі «5 каналу» заявив голова Ради суддів загальних судів Павло Гвоздик.
   
  «Ми сьогодні повинні сказати відверто, що в Україні значна кількість осіб, яки вчинили злочини знаходяться під вартою. Ця кількість на сьогодні не виправдано велика, що призводить до погіршення умов утримання цих осіб і прошення їхніх прав. Це є предметом постійної уваги Європейського суду», – заявив голова Ради суддів.
   
  «Відповідно і суди повинні орієнтуватися, що далеко не кожна особа повинна бути взята під варту. У багатьох випадках, у суспільстві яке розвинуто в якості запобіжного заходу є застава, тобто матеріальні гарантії того, що людина буде являтися до суду. У нас нажаль ще за радянської доби, іншої цінності окрім особистої свободи людей не було, тому основним запобіжним заходом у нас було утримання під вартою, але сьогодні від цього треба відмовитись – це світова практика, ми намагаємось цю кількість зменшити. Тому говорити про вибіркове застосування тут не можна», – додав П.Гвоздик.
  Попередній матеріал
  Норвегія: Брейвік планував ще низку терактів
  Наступний матеріал
  Зіткнення легкомоторних літаків над Аляскою - загинули 4 людини
  Теги: