5.ua

Нобелівську премію миру вручили борцям проти хімічної зброї

  Нобелівську премію миру отримала Організація із заборони хімічної зброї. З 1997 року вона наглядає за знищенням бойових отруйних речовин по всьому світу. За її сприяння було утилізовано вісімдесят відсотків планетарного арсеналу хімічної зброї. Зараз фахівці організації інспектують склади з отруйними речовинами в Сирії.

  Турбйорн Ягланд, голова Норвезького нобелівського комітету: «Організація із заборони хімічної зброї отримала Нобелівську премію не лише через роботу в Сирії. Набамперед – за активну діяльність у знищенні хімічної зброї. Але головна мета – позбутися такої категорії, як зброя масового ураження».

  До складу Організації із заборони хімічної зброї входить сто тридцять одна країна, яка підписала Конвенцію про використання бойових отруйних речовин, зокрема, й Україна. Керує нею виконавча рада із сорока одного члена, що змінюються кожні два роки.

  Ахмет Узюмджю, генеральний директор організації із заборони хімічної зброї: «Ми – порівняно невелика організація, тож отримати Нобелівську премію миру – для нас велика честь. Сподіваюся, що наша місія в Сирії дасть ширший ефект, і в країні нарешті встановиться мир».

  Сирійська ж опозиція назвала присудження премії миру Організації із заборони хімічної зброї – іронічним. На думку її чільників, це жодним чином не вплине на перебіг громадянської війни в країні.

  Халід Салех, речник опозиційної Сирійської національної коаліції: «Міжнародна спільнота нічого не зробила для зупинення кровопролиття в Сирії. Щодня в нашій країні гинуть близько двох сотень людей. Кожні дві години – помирає дитина. Як присудження премії миру цій організації зупинить війну? Особисто я – не знаю».

  Цього року на Нобелівську премію миру претендували дві з половиною сотні людей та організацій. За знищення сирійського арсеналу хімічної зброї, на здобуття нагороди висували й президента Росії, Володимира Путіна. Фаворитами ж, на думку експертів, були пакистанська школярка Малала Юсафзай, яка відстоює право дітей на освіту, та конголезький гінеколог Деніс Муквеге, який допомагає жертвам групових зґвалтувань. Тож вручення премії Організації із заборони хімічної зброї стало несподіванкою.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Активісти вимагають від МОЗ запровадження домашніх хоспісів [відео]
  Наступний матеріал
  Азаров: тривалих вихідних на Новий рік не буде
  Теги:
  Loading...