Фото Малала Юсуфзай / mignews.com

Нобелівську премію миру присудили Малалі Юсуфзай та Кайлашу Сатіярті

  У Норвезькій столиці Осло назвали лауреата Нобелівської премії миру за 2014 рік.


  Премія була присуджена спільно індійському борцю за права дітей Кайлашу Сатіярті і пакистанській правозахисниці Малалі Юсуфзай "за їх боротьбу проти придушення прав дітей та молоді та за права всіх дітей на освіту".

  Малал Юсуфзай відома своєю боротьбою за доступність освіти для жінок по всьому світу. У 2012 році вона була важко поранена пакистанськими талібами за свою правозахисну діяльність. У 2013 році отримала премію імені Анни Політковської і премію імені Сахарова.

  17-річна Малала стала наймолодшим Нобелівським лауреатом в історії існування премії.

  За час існування нагороди до 2014 року її отримали 101 людина та 22 організації, при цьому Міжнародний комітет Червоного Хреста був нагороджений тричі, а Верховнакомісія ООН у справах біженців – двічі.

  Минулого року володарем нагороди стала Організація із заборони хімічної зброї за її роль у хімічному роззброєнні Сирії.

  15 разів премії були удостоєні жінки, а двічі – нагороду розділили між трьома лауреатами.

  Троє лауреатів Нобелівської премії миру були арештовані в момент присудження: німецький пацифіст і журналіст Карл фон Осецький, бірманський політик Аун Сан Су Чжі і китайський активіст прав людини Лю Сяобо.

  У 1953 році премію присудили в‘єтнамському дипломату Ле Дик Тхо разом із американцем Генрі Кіссінджером за підписання Паризької угоди про припинення вогню і відновлення миру у В'єтнамі. Однак Тхо відмовився від нагороди, заявивши, що його угода не поклала край війні.

  Один раз премію миру присудили посмертно – у 1961 році шведському державному діячу Дагу Хаммаршольду. У 1974 році Нобелівський комітет прийняв рішення не присуджувати посмертних нагород.

  Премія миру – єдина із Нобелівських нагород, яка вручається не у Стокгольмі, а в Осло.
  Попередній матеріал
  У виборах до Верховної Ради готові взяти участь 72% виборців
  Наступний матеріал
  Крістін Лагард пообіцяла виконати "танець живота", якщо Конгрес США ухвалить реформи МВФ
  Теги:
  Loading...