Нобелівські премії вручили у Стокгольмі

  Нобелівські премії вручили у Стокгольмі. Король Швеції - нагородив лауреатів у галузі медицини, фізики, хімії, літератури та економіки.

  Загалом - дев`ятеро науковців з п`яти країн отримали дипломи та золоті медалі. Після урочистої частини - власники нагород, їхні гості, королівська родина, члени уряду та представники наукової та культурної еліти - відвідали традиційний бенкет у ратуші Стокгольма.

  В Осло ж  - вручили премію Миру. Цьогоріч її лауреатом - став Євросоюз - за розвиток мирних ініціатив та демократії на континенті. Нагороду отримали - чільник Європейської ради Герман Ван Ромпей, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу та голова Європарламенту Мартін Шульц. Увечері - на вулицях Осло відбувся парад зі смолоскипами. Ним мешканці норвезької столиці за традицією привітали цьогорічних лауреатів премії Миру.

  Норвежець: "Зараз дуже важливо показати, що ми усі - підтримуємо мирні ініціативи Євросоюзу у Європі. Зрештою, ми усі європейці, і дії ЄС стосуються безпосередньо нас".

  Норвежець: "Я дуже пишаюся, що я - європеєць, і надзвичайно радий, що цьогорічна Нобелівська Премія Миру дісталася Євросоюзу".

  Попередній матеріал
  Бунт у в`язниці міста Сан Педро Сула у Гондурасі
  Наступний матеріал
  Державне таксі дурить іноземців [відео]
  Теги:
  Loading...