Нобелівська премія миру для ЄС викликала неоднозначну реакцію

  Російські правозахисники розкритикували рішення Нобелівського комітету про присудження Євросоюзу премії миру. "Виродженням ідеї" назвала премію Людмила Алексеєва. Лев Пономарьов заявив, що Нобеля мають присуджувати людям, які ризикують життям у боротьбі за мир, а не конторам.

  Утім, президент Європарламенту Мартін Шульц запевнив, що ЄС - це "маяк демократії та примирення  від Балкан до Кавказу". Євросоюз оголосили лауреатом цьогорічної Нобелівської премії миру сьогодні. ЄС називали серед претендентів не раз. Цьогоріч на нагороду також претендували засновник сайту "Вікілікс" Джуліан Ассанж, українська опозиціонерка Юлія Тимошенко і навіть російський гурт "Pussy Riot". Урочисте вручення нагороди відбудеться 10 грудня у Стокгольмі.

  Європейці: "Якось це дивно, коли нагороду одержує така велетенська організація, а не одна людина".

  Європейці: "Я не вважаю, що Європа заслуговує на цю нагороду. Теперішня політична сутуація - просто катастрофічна".

  Торбйорн Ягланд, голова комітету премії миру: "Сьогодні війну між Францією та Німеччиною неможливо уявити... Греція, Іспанія та Португалія заради вступу в ЄС запровадили демократію. З падінням Берлінського муру відкрилася ще одна сторінка історії. Європейські перспективи Хорватії, Чорногорії, Сербії - зміцнюють порозуміння на Балканах. Євросоюз поширює дух братерства між народами, що є головним критерієм, визначеним у заповіті Альфреда Нобеля".

  Попередній матеріал
  Українські самотні татусі вимагають соціального захисту від держави [відео]
  Наступний матеріал
  Міліція готується до протестів після виборів
  Теги: