Українські самотні татусі вимагають соціального захисту від держави [відео]

  В Україні самотні татусі позбавлені усіх пільг, що їх мають матері-одиначки. Відповідно до вітчизняного законодавства, соціальна допомога адресуться жінці, а не дитині. Громадське об’єднання батьків-одинаків вважає це дискримінацією. Активісти закликають чиновників фінансово підтримувати усі неповні родини, незалежно від статі годувальника.

  Маріам: "Я занимаюсь ещё гимнастикой в нашей обычной школе. А ещё я занимаюсь рейки. Как бы это мне сказать. Пап, помоги".

  Дев`ятирічній доньці батько допомагає у всьому. Киянин Борис Ахмедов самотужки виховує дівчинку з пелюшок. Її матір позбавлена батьківських прав. Щоби сплачувати за усі гуртки, що їх відвідує донька, чоловік працює на кількох роботах. Живе родина Ахмедових у тісній кімнатці, у гуртожитку.

  Борис Ахмедов, батько-одинак: "У нас не хватает места вообще. Я ещё и пианино купил для неё, потому что ребёнок изъявил желание заниматься музыкой".

  Лише у столиці дітлахів, яких самостійно виховує батько, близько двох тисяч. По всій країні - чверть мільйона. Це неофіційні дані. Скільки в Україні достеменно батьків-одинаків - невідомо. Держава їх просто не рахує. Тож для них, кажуть юристи, навіть не передбачені пільги, якими користуються матері-одиначки.

  Матері-одиначки можуть оформити соціальну допомогу на дитину та стати в чергу на житло. Самотній батько таких пільг позбавлений. Він може хіба що звернутися до суду, щоби вибороти аліменти.

  Олександр Серьогін, адвокат: "Таких випадків судової практики мені, принаймні, невідомо. В Україні є хибна практика рахування, що одиначкою може бути лише мати, оскільки вона здатна народжувати. Не маючи такої здатності, батько одинаком визнаний бути не може. Тому вся допомога в нас адресується матері. Проте, як в Європі, вона має адресуватися дитині".

  Сергій Тігіпко, віце-прем`єр-міністр, міністр соціальної політики: "По матеріальним виплатам, на скільки знаю я, вони повинні отримувати такі ж допомоги, як і мами".

  На підтримку держави батьки-одинаки можуть розраховувати, якщо дружина померла. Громадська організація, що об’єднує самотніх татусів, виступила проти такої несправедливості.

  Олександр Мазур, президент ГО «Об’єднання батьків-одинаків України»: "Вже до того дійшов, що я на "Фейсбуці" звертаюся до Тігіпко, шукаю там депутатів, шукаю на стіні в Азарова, пишу звернення. Всі за це беруться, але до толку не доводять".

  У Міністерстві соцполітики таки врахували деякі пропозиції. Розробили поправки до законодавства, що передбачають забезпечити батьків-одинаків додатковою відпусткою.

  Сергій Тігіпко, віце-прем`єр-міністр, міністр соціальної політики: "Ми внесли відповідні зміни повністю в Трудовий кодекс. Його треба буде приймати найближчим часом".

  Маріам (читає): "А сьогодні де все ділось - білим снігом замело. Ні жоржин, ні чорнобривців - наче їх і не було".

  Людмила Голоднік, Микола Лебедєв та Іван Довганик, 5 канал

  Попередній матеріал
  Федотенко та Понікаровський можуть зіграти за українську хокейну збірну
  Наступний матеріал
  Нобелівська премія миру для ЄС викликала неоднозначну реакцію
  Теги: