Німецькі вчені назвали джерелом кишкової недуги ферму неподалік Гамбурга

  Можливим джерелом походження кишкової недуги, епідемія якої охопила Німеччину, є продукція ферми неподалік Гамбурга. Такого висновку дійшли експерти, які вивчають шляхи постачання городини до ресторанів і супермаркетів. Зараз ці харчі перевіряють у лабораторії.

  Німецькі дослідники вважають, що знайшли джерело походження кишкової інфекції, яка призвела до епідемії у країні. Спалах хвороби вже забрав життя 22 людей. За попередніми даними, інфекція поширюється з продукції ферми, розташованої за 70 кілометрів від Гамбурга. Найбільша підозра падає на пророщену квасолю.

  Герт Ліндерманн, міністр сільського господарства Нижньої Саксонії: "Ми майже завершили пошук джерела походження бактерії. У цієї компанії в Б`єненбюттелі купують продукти майже всі постачальники, пов`язані з поширенням інфекції. Це є важливим доказом. Ми вперше змогли простежити шлях походження харчів, що спричинили епідемію".

  Експерти кілька тижнів досліджували шляхи постачання їжі, яку вживали хворі пацієнти. Вони вважають, що зараженою може виявитися вся продукція ферми. Зараз зразки харчів досліджують у лабораторії, результати обіцяють повідомити найближчим часом. Поки що ферму закрили, а всю її продукцію – відкликали з крамниць і ресторанів. Вона постачала городину до 5 північних територій. Це Гамбург, Шлезвіг-Гольштейн, Мекленбург-Ворпоммерн, Гессен та Нижня Саксонія.

  Том Франц, місцевий мешканець: "Я не можу в це повірити. Ніколи не думаєш, що таке може трапитися десь поруч. Я чув про це по телевізору, але не очікував, що небезпека – просто в мене на порозі".

  Найбільше хворих – у Гамбурзі. Шпиталі переповнені, лікарі виписують пацієнтів, яким стало краще, щоби звільнити місце для нових недужих. Лише за минулу добу зафіксували 76 нових випадків захворювання.

  Корнелія Прюфер-Сторкс, сенатор Гамбругу з захисту здоров`я та прав споживачів: "Ми плануємо порадитися з Медичною асоціацією, можливо, варто залучити до роботи лікарів, які нещодавно пішли на пенсію. У лікарнях катастрофічно не вистачає персоналу".

  За статистикою, пік захворюваності минув, і нових недужих стає менше. Утім, поки що дослідження не припиняють. Експерти припускають, що джерел зараження може бути декілька. Перший спалах хвороби зафіксували в Гамбурзі в середині травня. З того часу захворіли понад 2 тисячі людей, 22-оє – померли. Спочатку німецькі лікарі "звинуватили" в поширенні інфекції іспанські огірки, утім пізніше визнали, що бактерія "і-колі" має місцеве походження.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Майстер-клас з виготивлення вбрання з натуральних матеріалів [відео]
  Наступний матеріал
  В Туреччині від отруєння алкоголем помер ще один російський турист
  Теги: