Німеччина допоможе відновити довіру до іспанських продуктів

  Німеччина рекламуватиме іспанські продукти, зокрема овочі. Про це заявив у Берліні іспанський міністр у справах Європи. Так високопосадовці намагаються виправити репутацію городини з Іспанії, яку помилково визначили джерелом поширення небезпечної бактерії.
  Звідки саме взявся новий штам кишкової палички - фахівці досі не можуть встановити. Бактерія уже стала причиною смерті 29-ти осіб. Близько трьох тисяч - занедужали.

  Компенсації у 210 мільйонів євро - недостатньо, щоби відшкодувати збитки іспанських фермерів, заявив міністр Іспанії у справах Європи. Ці кошти до 30-го червня обіцяє надати Єврокомісія. Міністр запевняє: сума - мізерна, стільки господарники втрачають лише за один тиждень. Окрім компенсації матеріальних збитків, іспанський уряд вимагає і морального відшкодування. Допомогти у цьому пообіцяла Німеччина. Саме німецькі урядовці завинили у втраті довіри до іспанських продуктів, коли заявили, що  вони містять небезпечний штам кишкової палички. Згодом ця інформація не підтвердилася.

  Дієґо Лопес Ґаррідо, міністр у справах Європи: "Німецький уряд пообіцяв допомогти у відновленні репутації іспанских продуктів, яка сильно постраждала від цієї кризи. Довіру до нашого ринку Німеччина допоможе поновити за допомогою спеціальних дій - а саме реклами".

  Нагальну аграрну проблему Іспанія та Німеччина обговорюють у Берліні. Для іспанського ринку Німеччина - один із головних екcпортерів овочів, тож скандал намагаються залагодити якнайшвидше. Ще одна тема для дискусії - заборона Російською федерацією ввезення усіх овочів із країн Євросоюзу. Тут німецькі та іспанські чиновники одностайні: дії Москви - несправедливі і непропорційні. Овочевий скандал затьмарив і саміт Росія-ЄС у Нижньому Новгороді. Журналістські розслідування доводять, що у Росії існує і негласна заборона на імпорт не лише городини, але і ягід - а їм саме сезон. Уряд спростовує цю інформацію. У Кремлі кажуть - усі обмеження буде знято, коли назвуть точне джерело небезпечної інфекції. Росіяни ж не особливо бояться заразитися.

  Росіяни: "Мне кажется, на здоровье это не так сильно будет влиять. Просто увеличить именно экономику России".

  Росіяни: "Мне кажется это глупости, потому что если они плохие, овощи эти, то там бы уже вся Европа померла. А то, что несколько человек заразилось и заболело, так в день гриппом заражается  гораздо больше человек".

  Росіяни: "Считаю - правильно. Нужно свое производить. Отечественный продукт лучше".

  Кількість уражених небезпечним штамом кишкової палички продовжує зростати, утім - не так швидко, як раніше. Про це заявив німецький інститут Роберта Коха. Разом із кількома іншими світовими лабораторіями, тут намагаються встановити джерело небезпечного штаму кишкової палички. Бактерія-мутант викликає гостру ниркову недостатність, це уже призвело до смерті майже трьох десятків осіб. Більшість із них - німці. Загальна кількість хворих сягає трьох тисяч у 12-ти Європейських державах та США.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Держфонд обіцяє житло 265 тисячам сімей
  Наступний матеріал
  Семен Альтман офіційно очолив сімферопольську "Таврію"
  Теги: