Держфонд обіцяє житло 265 тисячам сімей

  265 тисяч сімей до 2017 року отримають житло коштом держави. Ці цифри озвучив голова Держфонду сприяння молодіжному будівництву. Експерти, які слідкують за програмами соціального житла, таким переспективам віри не ймуть. Мовляв, усі державні програми в цьому напрямку - неефективні. Наприклад тепер держава затримує компенсацію тим родинам, які співпрацюють з молодіжним фондом.

  Двокімнатну в кредит Тетяна з чоловіком узяли у 2005-му. Оформили позику через Фонд сприяння молодіжному будівництву. За угодою, держава мала б компенсувати частину кредиту.

  Тетяна: "Платіжки, всі ці документи, кожна одна до одної".

  Тетяна показує платіжки. Свою частку вони з чоловіком сплачують вчасно. Раніше сума була - 800 доларів на місяць. Щороку вона зменшується. Третину цих виплат компенсувала держава.

  Тетяна: "От все би нічого, аби не ці затримки, безкінечні. Їх якимось дивним чином доганяють на час передвиборчих компаній. Зараз затримка 8 місяців".

  Для нового керівництва Фонду сприяння молодіжному будівництву ця проблема не нова. Недофінансування визнають і руками розводять. Тим часом, Рахункова палата взагалі вирішила: рекомендуватиме уряду фонд ліквідувати. 10 років існування установи - і лише 3 відсотки сімей-черговиків отримали квартири. Для нового керівництва і це не новина.

  Леонід Рисухін, голова правління Державного фонду сприяння молодіжному будівництву: "Я не вижу тут большой трагедии в том, что это было озвучено. То что сказала Рахункова палата - это она предала публичности всё".

  Нова команда Фонду нарікає на попереднє керівництво і брак коштів. Та попри заяви Рахункової - налаштовані оптимістично. Фонду вже виділили 100 мільйонів. За ці гроші тисячі сімей можна дати дах над головою. А плани на найближчі шість років - такі:

  Леонід Рисухін, голова правління державного фонду сприяння молодіжному будівництву: "За счёт средств господдержки получат жильё 265 тисяч семей и будет построено около 17 миллионов жилья".

  Не хотілося, щоб ця заява стала черговим пшиком  і обманом. Колишній молодіжний міністр оптимізму керівника фонду не поділяє і прогнозам віри не йме - мовляв, де гроші брати?

  Юрій Павленко, міністр молоді та спорту (2007-2010): "Для надання такої кількості квартир треба виділяти кошти, які би вимірювалися не мільйонами, а мільярдами".

  І соціологи в те, що держава допоможе молоді  з житлом, теж не вірять. Вони налічують в Україні 800 тисяч молодих родин без власного житла. Кажуть, навіть якщо держава і запропонує свою допомогу - не всяка молода родина "потягне" доступне житло за ринковою ціною.

  Сергій Панцир: "Молодим киянам треба працювати 15 років, не їсти, не пити, вся заробітна плата піде на оплату житла".

  Анна Мірошниченко, Дмитро Большаков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Масштабні страйки почались у Греції
  Наступний матеріал
  Німеччина допоможе відновити довіру до іспанських продуктів
  Теги: