Афроамериканці у масках
Афроамериканці у масках Depositphotos

Несподіване відкриття: які раси найбільш вразливі до COVID-2019 – науковці

  Читайте по-русски
  Темношкірі мешканці планети мають значно підвищений ризик смерті від коронавірусу

  Науковці з'ясували, що темношкіре населення у чотири рази частіше помирає від ускладнень, спричинених коронавірусом. Низка інших етнічних груп також потрапила до підвищеної зони ризику. Про це повідомили у Національній статистичній службі Великої Британії, передає телеканал CNN.

  Дослідники помітили, що летальність у темношкірих жінок у 4,3 рази вища, ніж у білих жінок. А темношкірі чоловіки помирають у 4,2 рази частіше, ніж білошкірі чоловіки внаслідок COVID-2019.

  Окрім цього, "значний підвищений ризик смерті" мають мешканці Бангладешу, Пакистану, Індії та представники змішаних національностей.

  Науковці додають: навіть якщо врахувати вік, демографічні фактори й ризики хронічних проблем зі здоров'ям темношкірих людей, ризик померти через коронавірус у них залишається удвічі більшим, ніж у білих людей. Ймовірно, це частково пов'язано з соціально-економічним добробутом певних країн, однак не лише цей фактор грає роль.

  Попереднє дослідження демонструвало подібний результат: темношкірі громадяни Великої Британії вмирають набагато частіше, ніж їхні білошкірі однолітки. За даними Інституту фіскальних досліджень, темношкірі госпіталізовані пацієнти помирають у 3,7 рази частіше, ніж білі люди.

  Підтверджують це і дослідження, проведені у Сполучених Штатах. До прикладу, у Чикаго 72% людей, що померли від коронавірусу, є темношкірими. Це при тому, що афроамериканці складають лише 30% населення міста. А в Луїзіані, де 32% населення складають афроамериканці, 70% смертей внаслідок коронавірусу припали саме на темношкірих людей.

  Нагадаємо, за останніми даними, у світі на коронавірус захворіли 3 млн 784 тис. осіб, із них 264 679 випадків стали летальними. Найбільше хворіють на COVID-2019 у США – там виявлено 1 231 992 випадки інфікування вірусом. Загинуло більш як 73,5 тисячі людей. 

  Попередній матеріал
  Суд у Черкасах призупинив рішення про послаблення карантину у місті – подробиці
  Наступний матеріал
  У школах Уханю відновлюють навчальний процес
  Loading...