Не вщухають масові протести у країнах Близького Сходу

  Не вщухають масові протести у країнах Близького Сходу та Північної Африки. В Бахрейні та Лівії - влада силою придушує виступи, гинуть десятки людей. Безлад охопив столицю Ємену, там лютують мародери. Про можливість нових виступів заявляє опозиція Ірану та Марокко. В Єгипті, де продовжують святкувати повалення президента Мубарака, - від суботи заборонили масові акції. За винятком - санкціонованих армією, що тимчасово керує державою. Загалом, протести охопили більш як десяток країн.

  У столиці Алжиру поліція сльозогінним газом і кийками розігнала кілька тисяч протестувальників. Люди збиралися провести мітинг на площі 1шого травня у середмісті. Зупинити їх - вийшли майже півтисячі поліцейських. Найбільші опозиційні сили Алжиру до акції протесту не долучилися. Напередодні уряд заявив, що може скасувати надзвичайний стан, який діє в країні вже 19 років, якщо заворушення припиняться. Алжир - став однією з перших країн, у яких люди вийшли на вулиці з протестами. Заворушення тут тривають з кінця грудня.

  У Бахрейні опозиція відмовилася від перемов із владою щодо реформ. Опозиційні лідери заявили - вони вимагають відставки уряду та виведення військ зі столиці. Кронпринц Шейх аль Халіф, командувач збройних сил Бахрейну, наказав армії залишити вулиці Манами. Поліція - розганяє демонстрантів, застосовуючи сльозогінний газ і димові шашки. Нових жертв поки що немає, проте в лікарнях - десятки постраждалих.

  Бассем Деїф, хірург: "У нас дуже багато пацієнтів із переломами. Двоє - у тяжкому стані. Є проникаючі поранення. Найімовірніше, вони кульові. Кістка просто розтрощена".

  У Ємені - дев`ятий день не вщухають заворушення. У столиці Сані групи проурядових та опозиційних протестувальників вступають у сутички між собою та з поліцією. За деякими даними, під час суботнього маршу студентів від університету до міністерства юстиції загинула одна людина. У місті Аден - з вулиць зникли правоохоронці та армія. Групи молодиків грабують магазини і підпалюють будинки. Усього за 9 днів у Ємені загинули семеро, понад 150 - поранені. Неспокійною лишається ситуація і в інших країнах. Протести вже охопили понад 10 держав.

  Попередній матеріал
  Євро-2012: у Львові пропонують альтернативу вувузелам [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  США - проти резолюції, що засуджує будівництво ізраїльських поселень у Палестині
  Теги: