Євро-2012: у Львові пропонують альтернативу вувузелам [репортаж, відео]

  Замінити африканські вувузели на трипільську зозулицю - пропонують у Львові. Тамтешні організатори футбольного Євро - сподіваються зробити історичну свистульку - сувеніром для туристів.

  Львівський колекціонер та дослідник народних інструментів Любомир Кушлик каже, кращого музичного талісмана годі шукати. На ньому, на відміну від вувузели, можна не лише гудіти, а й виконувати  мелодії. Трипільськім свистунцям для футбольних фанів можна надавати будь-якої форми.

   Любомир Кушлик – музикознавець 

  Я ще не запатентував і навряд чи це хтось запатентує але це можна виготовити у формі м»ча у формі кубка, який буде грати, не просто кубок, який буде грати відповідні мелодії + за два тижні можна навчити грати людей такі мелодії.

  За неофіційною інформацією, колекція Кушлика найбільша в Україні. Лише свистунців у нього понад дві сотні. Дослідник каже, наші предки вірили у магічну силу зозулиць, а тому їхні звуки мають допомогти  українським футболістам.

  Любомир Кушлик,  музикознавець: "Магічність тих свистунців була дуже актуальною в той час і я думаю, що вона може бути актуальною і у нас".

  У місцевому комітеті з підготовки до єврочемпіонату кажуть, -  ідея зі свистунцями-зозулицями для промоції української частини євро -  хороша. Але чи зможуть її впровадити - невідомо. Адже керамічні предмети на матчі проносити заборонено.

  Христина Чорненька, заступник директора агенції з підготовки Львова до Євро-2012: "Зозулиця походить з трипільської культури, дуже гарно було б, якби її зробили таки сувеніром, не обов`язково щоб вона була глиняна, можна і пластмасовою, різних розмірів, зацікавила б туристів звичайно".

  Львівський футбольний фан Ростислав Шийко категорично проти будь-яких музичних інструментів на стадіоні. Каже - для європейських уболівальників музичний супровід матчів нехарактерний. 

  Ростислав Шийко, футбольний фанат: "Зрозуміло для чого це робиться, щоб заробити на рівному місці гроші, щоб продавати їм не важливо що. Який свисток, які дудки такого ніде нема, це в Африці на Чемпіонаті світу. В Європі такого нема і не було і не буде вже ніколи".

  Якщо УЄФА зареєструє зозулицю до Євро-2012, звук українського свистунця почує увесь світ, якщо ж ні, стадіони в Україні та Польщі лунатимуть по-Європейськи.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  У США впіймали кота-клептомана
  Наступний матеріал
  Не вщухають масові протести у країнах Близького Сходу
  Теги: