Національне свято КНДР - день народження Кім Чен Іра

  Північна Корея святкує одне з найбільших національних свят - День народження глави держави, Кім Чен Іра. Йому виповнилося 69 років. На честь свята в країні відбувається чимало урочистих заходів, населенню роздають святкові пайки - рис, кукурудзу та солодощі. Мітинг проти святкувань відбувся на кордоні між Північною та Південною Кореєю.

  За даними правозахисників, лідер Північної Кореї є тоталітарним керівником, який створив культ власної особи, подібний до культу Сталіна у СРСР. А північнокорейці потерпають від бідності, порушень прав людини та репресій.

  69-й День народження святкує "Сонце нації", "Батько народу", "Провідна зірка" та "Великий керівник" Північної Кореї, Кім Чен Ір. Вищеназвані - лише деякі із численних титулів вождя. Більшість із них він перейняв після смерті батька, "Вічного президента" Північної Кореї, Кім Ір Сена. До пам`ятників останнього - ніби у подяку за сина - несуть квіти тисячі мешканців.

  По всій країні відбуваються численні торжества - урочисті партійні збори, спортивні змагання, концерти, кінофестивалі, адже Кім Чен Ір, як свого часу і комуністичні вожді, прославився науковими працями і здобутками ледь не в усіх галузях науки, культури і мистецтва, зокрема написав шість опер.

  У Пхеньяні відбувається і спеціальна виставка квітів сорту "кімченірія", виведених і названих на честь лідера.

  Мешканка Пхеньяна: "Ми з радістю зустрічаємо 16-те лютого, важливе свято у нашій державі. І впевнені, що під керівництвом нашого генерала, Кім Чен Іра, Корея обов`язково стане могутньою і процвітаючою, дуже успішною. Жодній державі ми ніколи не будемо заздрити, живучи тут".

  Поки Пхеньян святкує, Сеул та інші міста Південної Кореї, охопили протести обурених святом людей. Вони закликали мещканців Північної Кореї взяти приклад із Тунісу та Єгипту, і скинути тоталітарний режим. Портрети Кім Чен Іра та північнокорейські прапори - публічно спалили. У бік Пхеньяна - запустили повітряні кулі із листівками, що викривають злочини комуністичного лідера.

  Сін Чі Хо, депутат Національної партії Південної Кореї: "Подивіться, що робить режим Кім Чен Іра! Згадайте, як затонув корвет "Чхонан", а інциденти з островом Йонпхендо? Ми не можемо це постійно приймати, як належне і терпіти це! Також дуже важливо дати змогу нашим північнокорейським братам дізнатися правду про цей режим, і відкрити їм шлях до самостійного вибору свого майбутнього".

  Вимушеною називають радість північнокорейців і правозахисники. Вони наголошують - відмова святкувати день народження вождя може бути розцінена як державна зрада і каратися щонайменше в`язницею. Населення, що вихваляє чесноти Кім Чен Іра, ще більше змушене замовчувати - політичні репресії, бідність, голод і систематичне порушення прав людини.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Лівійська опозиція запланувала на завтра "День гніву"
  Наступний матеріал
  24 лютого на 5 каналі стартує ток-шоу Анни Безулик "РесПубліка" [відеорепортаж]
  Теги: