НАТО офіційно перебрала керування операцією в Лівії

  НАТО офіційно перебрала на себе командування військовою операцією коаліції у Лівії. Про це заявив генеральний секретар Альянсу. Він іще раз наголосив, що їхні дії спрямовані передусім на захисті мирних мешканців.

  Тим часом, лівійського лідера Муаммара Каддафі полишають його прибічники. Політичного притулку у Великій Британії попросив лівійський міністр закордонних справ. Утім, офіційний Триполі стверджує - чиновник перебуває в Лондоні з дипломатичною місією.

  Екс-голова МЗС Лівії Муса Куса утік до Великої Британії. Він дістався країни британським військовим літаком із Тунісу. Вже на території Об`єднаного королівства Куса заявив про свою відставку. Саме він 19 березня заявляв про припинення вогню силами Каддафі. Британські дипломати закликали решту лівійських політиків відмовитися від співробітництва з Муаммаром Каддафі.

  Міністерство закордонних справ Великої Британії, 31.03.2011: "Ми можемо підтвердити, що Муса Куса прилетів з Тунісу до аеропорту Фарнборо 30 березня... Він прибув із власної волі та повідомив, що йде у відставку. Зараз ми обговорюємо з ним цей крок і пізніше повідомимо подробиці... Муса Куса - одна з найважливіших фігур в уряді Каддафі. Він представляв режим на міжнародному рівні, але більше не хоче цього робити".

  У самій Лівії - коаліція використовує усі засоби боротьби. За повідомленням ABC News, на території країни вже працюють співробітники спецслужб - американського ЦРУ та британської МІ-6. Вони мають налагоджувати зв`язки з повстанцями та з`ясувати місця розташування військових об`єктів армії Каддафі.

  Джей Карні, речник Білого дому: "Ми дотримуємося думки, що коаліція НАТО здатна відкинути сили Каддафі, щоби захистити лівійський народ. Кожного дня наші зусилля спрямовуються на різні завдання, утім загальний напрямок залишається незмінним. Це - повалення режиму Каддафі".

  Проурядові війська продовжують контрнаступ. Вони повернули під свій контроль кілька міст. Тривають бої під Адждабією та Брегою. США та Велика Британія ще не вирішили, чи допомагатимуть повстанцям зброєю. Утім, не виключають такої можливості. Росія - проти. Сили коаліції продовжують бомбувати військові об`єкти Лівії.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Великій Британії живе найголосніший у світі кіт [відео]
  Наступний матеріал
  Нові повені на півдні Таїланду - щонайменше 16 загиблих
  Теги: