НАТО готується до будь-якого розвитку подій у Лівії [репортаж, відео]

  НАТО готується до будь-якого розвитку подій у Лівії, але без мандату Радбезу ООН жодних операцій не проводитиме. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. Ситуація у Лівії та інших країнах Близького Сходу та Північної Африки стане одною з головних на зустрічі міністрів оборони країн Альянсу 10-11 березня. Ліга арабських держав офіційно висловилася за конпцецію закритого неба - тобто заборони на будь якіх польотів над Лівією. Якнайшвидше втрутитися у ситуацію вимагають від західних держав лівійські повстанці. Вони переконані, якщо провладні війська не зупинити - нафтові порти розбомблять. Найбільш запеклі бої точаться у районі портових міст. Водночас сам Каддафі запевняє, що в країні все нормально і бої точаться із невеликими загонами Аль-Каїди.

  Законною боротьбою за свободу назвав Генеральний секретар НАТО ситуацію у Лівії. Андерс фог Расмуссен провів прес-конференцію у Брюсселі, за кілька днів до розширеного саміту міністрів оборони країн НАТО. Позиція альянсу - незмінна. Без санкцій Радбезу - жодних військових операцій у Лівії не буде. Також, бої між лівійськими повстанцями та провладними військами - не несуть прямої загрози членам НАТО. А саме існування такої загрози є головною умовою для військового втручання, навіть без дозволу ООН. Утім, альянс готується до будь-якого розвитку подій, і здійснює військове планування.

  Андерс Фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО: "Якщо Каддафі і його оточення продовжуватимуть атаки на мирне населення, це можна кваліфікувати як злочин проти людяності. За цих умов важко собі уявити, що ООН і міжнародна спільнота залишаться бездіяльними. Найімовірніше, дедалі більше людей захочуть щось вдіяти у цій ситуації".

  Муаммар Каддафі - заперечує, що у Лівії тривають запеклі бої із повстанцями. У неділю в Триполі навіть відсвяткували повну перемоге над опозицією. Ті ж військові дії, які не можна заперечити, Каддафі називає - боями із Аль-Каїдою. Розгорнуте інтерв`ю він дав одному з Французьких телеканалів. Журналістів звинуватив у перекручуванні фактів, а Захід - у глобальній змові.

  Муаммар Каддафі, лідер лівійської революції: "У нас були непогані відносини із Заходом. Європа покладалася на Лівію, як на заслін у галузі безпеки цілого Середземномор’я. Маю на увазі стримування потоку нелегальних мігрантів, мільйонів людей. Також американські нафтові компанії мали чималий зиск, коли повернулися у Лівію. У нафтовій та будівельній галузі тут також працюють італійські, французькі та іспанські компанії. Вони були зацікавлені у співпраці з Лівією. І раптом - цілком про це забули".

  Найбільш запеклі бої точаться у містах, котрі вже контролюють повстанці на Сході. Армія Каддафі, що складається здебільшого із найманців, намагається звільнити території від опозиціонерів. Останнім - наразі вдається не здавати позицій, але мешканці міст-епіцентрів боїв, розповідають про катастрофічну ситуацію. Так у Місураті - бракує медикаментів і місць у лікарніях. Пораненим надають допомогу просто у коридорах на підлозі.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Операцію на щелепі зробили Берлусконі
  Наступний матеріал
  Забудовник просить ЮНЕСКО зберегти висоту новобудови на Гончара
  Теги:
  Loading...