Настав Новий рік за східним календарем

  Новий Рік за східним календарем! Китай, Японія, Сингапур та інші азійські держави вітають нового покровителя - кролика. За китайським літочисленням настав 4709-ий. У перший день нового року - китайці йдуть до храмів. Вони просять у богів удачі, щастя та здоров`я для всіх рідних.

  У Китаї новий рік за традицією зустрічають усією родиною. Найважливіша справа - ліплення пельменів. До одного з них - вкладають горішок. Той, кому дістанеться цей пельмень - буде найщасливішим наступного року. Після застілля китайці влаштовують святкування просто на вулиці  і обов`язково із феєрверками.

  Святкування китайського нового року популярне і в інших країнах. У Японії найбільший фестиваль цьогоріч влаштували в Йокогамі. Традиційні китайські розваги -  танець левів та театральні виступи - привернули увагу сотень глядачів.

  Макото Іто, глядач: "Я - японець, утім я не проти відсвяткувати ще й китайський новий рік. Значення свята те саме. Побажання - також".

  У Сингапурі також розпочався великий новорічний фестиваль. Уночі настання нового року відсвяткували феєрверками та вуличними шоу. Ранкові святкування - почалися з молитов у храмах.

  Ребекка Пинкстон-Хейєс, туристка зі США: "Чого б мені хотілося в новому році, то це призупинити глобальне потепління. Було б також непогано, щоби встановився політичний баланс, і в світі стало би безпечніше жити".

  Рік кролика - четвертий у 12-річному зодіакальному циклі. На думку астрологів, цього року все сприятиме  фінансовому процвітанню. Китайці також вірять, що у рік кроля можна зустріти справжнє кохання. Китайський новий рік є одним із найбільших свят на планеті - його відзначає кожна п`ята людина в світі, а святкування триває принаймні два тижні.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Влада скоротила кількість лауреатів Шевченківської премії
  Наступний матеріал
  Турецький "Бешікташ" здобув чергову перемогу в домашньому чемпіонаті
  Теги: